Wypożyczalnia A7, czyli Sony A7 dla każdego za darmo na 3 dni

Wypożyczalnia A7, czyli Sony A7 dla każdego za darmo na 3 dni

Sony A7
Sony A7
Źródło zdjęć: © © KB
Krzysztof Basel
24.06.2015 13:24, aktualizacja: 24.06.2015 15:24

Dzięki nowej ofercie japońskiego producenta każdy może wypożyczyć za darmo na 3 dni pełnoklatkowy aparat Sony A7. Pod jednym warunkiem.

Decyzje zakupowe, dotyczące sprzętu fotograficznego, ze względu na duży wybór i wielość funkcji nowych aparatów często są trudne do podjęcia. Chwila w salonie z aparatem w ręce to stanowczo za mało, aby przeprowadzić niezbędne testy i w pełni zaznajomić się z jego funkcjami.

Od 16 czerwca w wybranych salonach Sony Centre każdy będzie mógł wypożyczyć aparat Sony A7. W skład zestawu razem z bezlusterkowcem wchodzi obiektyw Vario-Tessar T* FE 24-70mm F4 ZA OSS, filtr ochronny, torba oraz zapasowy akumulator.

Aby wypożyczyć sprzęt, wystarczy przyjść do salonu z dowodem tożsamości, podpisać umowę oraz wpłacić zwrotną kaucję. Z aparatu będzie można korzystać przez 3 dni. Wysokość kaucji waha się pomiędzy salonami, ale średnio jest to ok. 50% wartości zestawu, czyli ok. 7 tys. złotych. Samo wypożyczenie jest bezpłatne.

Salony Sony Centre, prowadzące Wypożyczalnię A7:

  • Gdańsk – Matarnia Park Handlowy
  • Katowice – Silesia City Center
  • Kraków – Bonarka City Center
  • Łódź – Manufaktura
  • Poznań – Stary Browar
  • Wrocław – Pasaż Grunwaldzki
  • Warszawa – Centrum Handlowe Wola Park

Idea projektu narodziła się podczas współpracy Sony z Tomaszem Tomaszewskim i Robertem Wolańskim. Obaj fotografowie mieli możliwość wypożyczenia i wypróbowania aparatów serii A7. Teraz Sony wychodzi z podobną inicjatywą do szerszego grona odbiorców, aby dać szansę przetestowania tego bezlusterkowca wszystkim zainteresowanym. Pomysł wydaje się interesujący, bo rzeczywiście nie jest to obecnie bardzo popularny aparat i trudno go samemu sprawdzić pożyczając np. od znajomego. Szkoda jedynie, że jest to najstarszy model z rodziny Sony A7, który obarczony jest pewnymi błędami wieku dziecięcego. O wiele lepszym i bardziej dopracowanym aparatem jest jego następca Sony A7 II. Szkoda, że nie ma go w ofercie wypożyczenia.

Minusem tej oferty może być też konieczność wpłacenia sporej kaucji, co może być barierą dla wielu fotografów i filtrem dla osób niezainteresowanych zakupem. Jest natomiast ciekawym dodatkiem dla fotografów, którzy realnie zastanawiają się nad zakupem Sony A7, mają na to środki i mogą przez 3 dni sprawdzić czy ich wybór jest trafiony - nie tylko na papierze, ale też w praktyce. Życzymy dalszego rozwoju tej ciekawej usługi i mamy nadzieję, że niebawem do A7 dołączą kolejne pełnoklatkowe bezlusterkowce.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)