Wypróbuj Adobe Photoshop CS6 beta już dzisiaj!

Wypróbuj Adobe Photoshop CS6 beta już dzisiaj!

Adobe Photoshop CS6 beta
Adobe Photoshop CS6 beta
Dominik Herman
22.03.2012 10:33, aktualizacja: 26.07.2022 20:36

Dzisiaj rano firma Adobe udostępniła wszystkim zainteresowanym beta-wersję najnowszego wydania Photoshopa CS6. Co nas czeka? Poprawiona wydajność, zmieniony interfejs użytkownika oraz nowe narzędzia:  inteligentne przesuwanie obiektów z uwzględnieniem zawartości zdjęcia (Content-Aware Move) czy udoskonalona wtyczka Adobe Camera Raw 7.

Po pierwszym uruchomieniu Photoshop CS6 beta uwagę zwraca przeprojektowany interfejs w ciemnoszarych barwach. Dla wielu osób edytujących fotografie będzie to znaczące udogodnienie. Przygaszone kolory pozwalają lepiej skupić się na obrazie w środku okna Photoshopa – podobnie jak w Lightroomie lub w Photoshop Elements. Użytkownicy preferujący interfejs o jaśniejszych odcieniach nie powinni jednak narzekać. W opcjach można dowolnie wybierać spośród czterech różnych tonów szarości: od bardzo ciemnego po bardzo jasny.

Twórcy aplikacji obiecują zwiększoną wydajność Photoshopa CS6. Wszystko za sprawą silnika Adobe Mercury Graphics Engine korzystającego z mocy obliczeniowej procesora GPU (czyli karty graficznej z funkcjami 3D) w komputerze. Mechanizm ten stosowany jest przez następujące funkcje: Liquify, Puppet Warp, Transform i Lighting Effects.

Użytkownicy otrzymują także nowe narzędzia, które mają za zadanie usprawnić pracę z obrazem. Rozszerzono możliwości funkcji korzystających z mechanizmu inteligentnego wypełniania z uwzględnieniem zawartości (tzw. Content-Aware), dodano m.in narzędzie Content-Aware Move pozwalające swobodnie przesuwać wybrane obiekty w obrębie zdjęcia. Pojawiły się nowe opcje rozmywania obrazu: Field Blur, Iris Blur i Tilt-Shift, pozwalające w sztuczny sposób uzyskać nieostrości charakterystyczne dla bardzo jasnych (i zwykle drogich) obiektywów stałoogniskowych i optyki z pokłonem pozwalającej w dowolny sposób kształtować rozkład głębi ostrości w kadrze.

Częścią Photoshopa CS6 jest również najnowsze wydanie Adobe Camera Raw 7 oferujące ulepszony silnik do przetwarzania danych RAW. O dużych możliwościach tego narzędzia mogli się już przekonać użytkownicy Lightrooma 4.

Przegląd najciekawszych funkcji PS CS6 można obejrzeć w krótkim filmie przygotowanym przez Julieanne Kost, „ewangelistkę” fotograficznych produktów Adobe.

Julieanne Kost's 6 Favorite Photoshop CS6 beta Features

Pliki instalacyjne Photoshopa CS6 dla komputerów PC i Mac można pobrać ze strony http://labs.adobe.com/technologies/photoshopcs6/. Do aktywacji programu niezbędne będzie bezpłatne konto w serwisie Adobe. Producent zapowiada, że finalna wersja aplikacji pojawi się w pierwszej połowie bieżącego roku – czyli realnie w maju lub w czerwcu. Cena ukończonego wydania Photoshopa CS6 i CS6 Extended nie jest jeszcze znana.

Źródło: Adobe

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)