Zaawansowana korekcja kolorów w Lightroomie i ACR nadchodzi. Nareszcie!

Zaawansowana korekcja kolorów w Lightroomie i ACR nadchodzi. Nareszcie!
Marcin Watemborski

29.09.2020 07:30, aktual.: 26.07.2022 14:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedawno Adobe zajawiło rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji, które niedługo może pojawić się w Photoshopie. Pojawiła się zapowiedź kolejnej zaawansowanej funkcji, której dotychczas nie było. Chodzi o nowy panel korekcji kolorów, wzorowany na Lumetrii z Premiere’a Pro.

Adobe zmienia kierunek rozwoju swoich produktów. O ile nie tylko o implementację sztucznej inteligencji chodzi, to pojawiają się powoli nowe opcje, przybliżające programy tego producenta do konkurencji. Czy to dobry kierunek? Na pewno dający większa swobodę edycji.

W zwiastunie nowej wersji Adobe Camera RAW, Lightrooma oraz Lightrooma Classic zobaczymy nowy panel koloryzacji (Color Grading), opierający się na 3 kołach barw. Będzie to jednak narzędzie bardziej zaawansowane niż dotychczasowy Split Toning z Lightrooma. Oprócz jasnych i ciemnych partii, będziemy mogli dodawać kolor do półtonów. Sam wygląd nowego panelu bardzo przypomina koloryzację z Adobe Premiere Pro lub innych programów do edycji wideo.

Lightroom Sneak Peek: Advanced Color Grading

Każdy z kanałów (jasne, średnie i ciemne) pozwoli na nałożenie koloru oraz regulację jego nasycenia. Pomogą w tym suwaki oraz zaznaczenie konkretnej barwy próbnikiem na kole. Pojawi się też koło ogólne do nakładania barwy na cały obraz wraz z suwakiem mieszania. Ten ostatni będzie miał wpływ na to, jak silnie będą widoczne korekcje na zdjęciu.

Adobe nie zapowiedziało oficjalnie, kiedy zobaczymy nową opcję w programach, lecz spodziewamy się tego podczas nadchodzącej konferencji Adobe MAX w dniach 20-22 października 2020 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)