Zamontował obiektyw do Game Boya i robi zdjęcia. To działa!

Zamontował obiektyw do Game Boya i robi zdjęcia. To działa!
Marcin Watemborski

25.08.2020 08:39, aktual.: 26.07.2022 14:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do przenośnych konsol Game Boy istniała możliwość podczepienia modułu aparatu. Widzieliśmy już takie zdjęcia, ale nigdy jeszcze zrobionych obiektywem 70-200 mm z lustrzanki cyfrowej. Sam McKenzie postanowił sprawdzić, czy to zadziała.

Sam McKenzie miał do dyspozycji czarno-białego Game Boya z modułem aparatu, obiektyw Tamron 70-200 mm f/2.8 z mocowaniem Canon EF oraz drukarkę 3D. Wydrukował adapter, który umożliwił mu podpięcie do przenośnej konsoli długiego obiektywu, który dodatkowo był zamocowany na małym statywie, by nie przeważać konstrukcji.

Po złożeniu całości, Sam przeszedł do fotografowania. Wykonał całkiem niezły portret w estetyce znanej wszystkim miłośnikom retro konsol. Rozdzielczość obrazu nie jest zachwycająca, bo to jedynie 0,1 Mpix, a przejścia tonalne składają się z kropek o różnym zagęszczeniu i stopniu szarości. Tak, czy siak – eksperyment się powiódł!

Game Boy Camera Mod + DSLR Lens (print the results onto canvas) | 3D Print Timelapse

Zrobienie zdjęcia nie wystarczyło Samowi do pełni szczęścia. Marzył o tym, by wydrukować zdjęcie, ale niestety po wyczerpaniu budżetu na drukarkę 3D, nie starczyło mu funduszu na oryginalną drukarkę Game Boya. Cóż, rozwiązaniem okazało się oddanie konsoli do profesjonalnej drukarni i wykonanie odbitki na płótnie.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Więcej prac Sama znajdziecie na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)