Zdjęcia kobiet, które pokazują ich moc. Magazyn AAP wyłonił 25 zwycięzców

Zdjęcia kobiet, które pokazują ich moc. Magazyn AAP wyłonił 25 zwycięzców

Fot. Andrea Torrei
Fot. Andrea Torrei
Źródło zdjęć: © ©All About Photo
Karolina Modzelewska
27.01.2022 14:47, aktualizacja: 26.07.2022 13:49

W 23 wydaniu magazynu AAP ukazało się 25 zdjęć, które są uznaniem dla siły, piękna, talentu, wytrwałości czy odwagi kobiet. W zależności od wizji przyjętej przez fotografa zdjęcia pokazują różne momenty z życia – zarówno te zwyczajne, jak i wyjątkowe, budzące wiele emocji.

Na łamach 23. wydania magazynu AAP (All About Photo) zostały zaprezentowane zdjęcia kobiet, które uznano za najpotężniejsze i jednocześnie wyjątkowe wizerunki kobiet. To wydanie celebruje wiele istotnych kwestii, którymi zajmuje się płeć piękna, i przedstawia ją z różnych perspektyw.

Kobiety od początku istnienia fotografii były chętnie wybieranym "tematem" zdjęć, ale same również eksperymentowały z fotografią jako narzędziem służącym dokumentacji i sposobem na autoekspresję. Świadczą o tym, chociażby dokonania najbardziej znanych i cenionych specjalistek z tej branży np. Annie Leibovitz, Sally Mann, Madame D’Ory (a właściwie a właściwie Dory Kallamus) czy Dorothei Lange.

Wybór zdjęć na pewno nie był łatwym zadaniem, ale ostatecznie udało się wyłonić 25 fotografii. Wszystkie można zobaczyć na stronie internetowej magazynu AAP. My przedstawiamy pięć wybranych fotografii.

Zdjęcie autorstwa Franka Herforta
Zdjęcie autorstwa Franka Herforta© ©All About Photo

Pierwsze ze zdjęć autorstwa Franka Herforta przedstawia "babcię Aleksandrę" w domu jej córki Eleny na wsi pomiędzy Sankt Petersburgiem a Moskwą. Aleksandra nosi rosyjskie obuwie z wełny do kolan, tzw. walonki.

Zdjęcie autorstwa Marny Clark
Zdjęcie autorstwa Marny Clark© ©All About Photo

Kolejne zdjęcie wykonane przez Marnę Clarkę w ramach serii "Growing Old" pokazuje piękno dojrzałego kobiecego ciała.

Zdjęcie autorstwa Susanne Middelberg
Zdjęcie autorstwa Susanne Middelberg© ©All About Photo

Fotografia Susanne Middelberg zajęła 1. miejsce w omawianym konkursie. Jego autorka podkreślała, że w tworzonej serii zdjęć zwracała szczególną uwagę na wrażliwość oraz szczerość.

Zdjęcie autorstwa Julie Fowells
Zdjęcie autorstwa Julie Fowells© ©All About Photo

Na zdjęciu z serii "Embrasure" wykonanym przez Julie Fowells, widać stopy Julie Tolentino, współczesnej tancerki i performerki. Są one odzwierciedleniem pracy i trudu, jaki Julie każdego dnia wkłada w swoją pracę.

Zdjęcie autorstwa Andrei Torrei
Zdjęcie autorstwa Andrei Torrei© ©All About Photo

Ostatnie z wybranych zdjęć pokazuje kobietę pogrążoną w swoich myślach. Jego autorem jest Andrea Torrei. Fotografia została wykonana w Etiopii w 2019 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)