Zdjęcia na Instagramie mają pomóc lokalnym biznesom z Australii

Zdjęcia na Instagramie mają pomóc lokalnym biznesom z Australii

Zdjęcia na Instagramie mają pomóc lokalnym biznesom z Australii
Marcin Watemborski
08.01.2020 08:45, aktualizacja: 26.07.2022 15:03

Pożary w Australii zniszczyły liczne gospodarstwa domowe, ale nie tylko. Znacznie ucierpieli lokalni przedsiębiorcy. Na Instagramie powstało dedykowane im konto i ma już ponad 130 tys. obserwujących. Te zdjęcia mają pomóc stanąć na nogi australijskim biznesom.

Konto Spend With Them to świetna inicjatywa. Pojawiają się na nim zdjęcia produktów australijskich przedsiębiorców. Celem jest promowanie lokalnego rynku, by pomóc stanąć zniszczonej przez pożary gospodarce na nogi. Już po pierwszym poście strona zyskała 70 tysięcy obserwujących. Obecnie jest ich ponad 130 tysięcy i ta liczba cały czas rośnie.

Wsparcie australijskich biznesów jest dobrym krokiem w stronę odbudowania działań na kontynencie, oczywiście oprócz zbiórek pieniędzy i pomocy wolontariuszy. W najbliższych miesiącach pożary się skończą, a przedsiębiorcy zaczną dokładnie liczyć straty, bez wątpienia dojdzie do problemów gospodarczych w całym państwie.

Spend With Them powstało na basie innego konta – Buy From The Bush, które zaczęło działalność po zeszłorocznych pożarach. Dla jasności – zdjęcia wrzucane przez osoby zajmujące się kontem nie są formą kryptoreklamy, ani sposobem na zarobienie pieniędzy przez pośredników. Posty wrzucają wolontariusze i wystarczy, że zainteresowane osoby napiszą do nich maila ze szczegółami swojej oferty.

Profil działa od poniedziałku, 6 stycznia, i prężnie się rozwija. Oczywiście nie będzie on tak popularny, jak media społecznościowe modelki wysyłającej nagie zdjęcia, by zebrać pieniądze, ale to świetne działanie. Oprócz zdjęć produktów, które obecnie już znalazły się na stronie, możecie wejść na zakładkę z oznaczeniami. Liczne mniejsze i większe firmy oznaczają stronę Send With Them, by się pokazać i móc podnieś się po klęsce żywiołowej.

Obecnie wolontariusze promują na Istagramie firmy, które pozwalają na sprzedaż wysyłkową i mają postawione sklepy internetowe. Dzięki temu niezależnie od sytuacji, która panuje w Australii, można wspierać przedsiębiorców. Już niedługo Turia Pitt i Grace McBride zamierzają dotrzeć do właścicieli biznesów z zagrożonych części kontynentu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)