Zdjęcia z projektu "Radical Beauty" zajęły pierwsze miejsce w LensCulture Portrait Award 2019

Zdjęcia z projektu "Radical Beauty" zajęły pierwsze miejsce w LensCulture Portrait Award 2019

Źródło zdjęć: © © Marinka Masséus / I miejsce w kat. Serie zdjęć / [LensCulture Portrait Award 2019](https://www.lensculture.com/2019lenscultureportraitawardwinners?utm_source=General%2BList&utm_campaign=05cbd7e7b1PA19Winners&utm_medium=email&utm_term=0_f1724e682d
Monika Homan
10.04.2019 11:52, aktualizacja: 10.04.2019 13:52

Zakończyła się szósta edycja konkursu LensCulture Portrait Award. Jury wybrało najlepsze portrety spośród nadesłanych prac. Pierwsze miejsce zajęły znane nam juz z projektu "Radical Beauty" portrety osób z zespołem Downa.

Poznaliśmy zwycięzców konkursu LensCulture Portrait Award 2019. Prace, które napłynęły ze 166 krajów zostały ocenione przez międzynarodowe jury. Ich zdjęcia odzwierciedlają szeroki zakres współczesnej fotografii portretowej z całego świata.

Konkurs jest podzielony na dwie kategorie: serie zdjęć i pojedyncze obrazy. Nagrodzono 39 fotografów. Rezultatem jest niesamowity zbiór zwycięskich zdjęć, które pokazują prawdziwą głębię portretów - od dziwacznych autoportretów po kreatywne portrety rodziny, przyjaciół, grup i zwykłych ludzi na całym świecie; od portretów studyjnych po koncepcyjne i środowiskowe.

• Slider item
[1/10]

Zwyciężczynią w kategorii serii zdjęć została Marinka Masséus z Holandii z serią "Chosen [Not] to be", która jest częścią projektu "Radical Beauty". Jego celem jest zapewnienie osobom z zespołem Downa należnego im miejsca w sztukach wizualnych. W swojej serii Marinka skupia się na ich codziennej rzeczywistości - barierach, które musza pokonywać, odrzuceniem społeczeństwa, ich niewidzialnością i potrzebach.

[1/10]

Na drugim miejscu znalazła się seria odbitek pigmentowych Soomin Ham. Ostatnie miejsce na podium zajęła Mary Berridge z serią fotografii dokumentujących życie dzieci z autyzmem.

[1/10]

Najlepszym pojedynczym zdjęciem według jury jest zdjęcie Daniel Lyons zatytułowane "Bliźnięta". Przedstawia siostry - Ester i Julię tuż przed ich rozstaniem przed ślubem jednej z nich. Drugie miejsce zajęła Aude Carleton z portretem młodej dziewczyny ze "złamanym sercem". Brązowy medal otrzymała Laura Pannack za portret młodego brytyjskiego naturysty.

[1/3]

Każdy z ośmiu jurorów wybrał też swoje ulubione zdjęcie, które otrzymało wyróżnienie w konkursie. Na stronie konkursu możecie zobaczyć wszystkie zdjęcia, które zakwalifikowały się do finału.