Zdjęcie dnia: Black Hawk nad Giewontem. Po co tam był?

Zdjęcie dnia: Black Hawk nad Giewontem. Po co tam był?

Zdjęcie dnia: Black Hawk nad Giewontem. Po co tam był?
Źródło zdjęć: © © Paweł Uchorczak / [Facebook](https://www.facebook.com/PawelUchorczakFotografia)
Marcin Watemborski
17.02.2021 15:19, aktualizacja: 17.02.2021 16:19

Zaprzyjaźniony fotograf naszej redakcji – Paweł Uchorczak – opublikował przepiękne zdjęcie zachodu słońca nad Giewontem, lecz jest tam jeden element, który znacznie przykuwa uwagę. I bynajmniej nie jest to piękno natury, a lecący helikopter Black Hawk.

Zdjęcie Black Hawka nad Giewontem powstało 14 lutego 2021 roku. Paweł Uchorczak był wtedy na jeden ze swoich wędrówek. Akurat obserwował Tatry z Gęsiej Szyi. Podczas zachodu słońca dostrzegł latający helikopter.

Wspomniany Black Hawk latał w okolicy Kasprowego Wierchu, gdzie toczyła się akcja ratownicza. Fotograf wspomina, że na jakiś czas zniknął z jego pola widzenia i około 20 minut po zachodzie osiągnął wyższy pułap, po czym odleciał w kierunku Zakopanego.

Obraz
© © Paweł Uchorczak / [Facebook](https://www.facebook.com/PawelUchorczakFotografia)

Paweł Uchorczak zwrócił uwagę na to, że linia lotu Black Hawka będzie przebiegała centralnie nad Giewontem. Podświetlone na czerwono chmury nadały całej scenie dramatyzmu. Wystarczył ułamek sekundy, by zarejestrować tę interesującą chwilę, rodem wyglądającą jak kadr z filmu.

Fotograf wykorzystał aparat Canon EOS R6 z obiektywem Canon EF 70-300 mm na ogniskowej 278 mm i dodatkowo wyciął zdjęcie w postprodukcji. Parametry kadru to: przysłona f/8, czas 1/250 s oraz wartość ISO 250.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)