Zdjęcie dnia. Dwa niezwykle rzadkie nosorożce jawajskie zauważone w Indonezji

Zdjęcie dnia. Dwa niezwykle rzadkie nosorożce jawajskie zauważone w Indonezji

Młody nosorożec jawajski z matką.
Młody nosorożec jawajski z matką.
Źródło zdjęć: © ujungkulon.org
Mateusz Czerniak
27.09.2020 10:47, aktualizacja: 26.07.2022 14:44

Dwa niezwykle rzadkie młode nosorożce jawajskie zostały zauważone w indonezyjskim parku narodowym, rozbudzając nadzieję na przyszłość jednego z najbardziej zagrożonych ssaków na świecie – donosi portal Science Alert.

Dwa młode nosorożce – samica o imieniu Helen i samiec o imieniu Luther – były widziane wraz z matkami w nagraniach z blisko 100 pułapek fotograficznych zainstalowanych w parku narodowym Ujung Kulon między marcem a sierpniem – oświadczyły władze parku.

74 osobniki na całym świecie

Po latach spadku populacji przyjście na świat nowych młodych nosorożców jawajskich podnosi całkowitą liczbę tych rzadkich ssaków do 74 osobników. Sanktuarium, w którym żyją te zwierzęta, obejmuje około 5,1 tys. ha bujnych lasów deszczowych i słodkowodnych strumieni.

– Te narodziny niosą wielką nadzieję na kontynuację istnienia krytycznie zagrożonego nosorożca jawajskiego – powiedział Wiratno, przedstawiciel indonezyjskiego ministerstwa środowiska.

Populacje nosorożców jamajskich liczyły kiedyś tysiące osobników w południowo-wschodniej Azji, ale zostały wyniszczone przez kłusownictwo i wkraczanie ludzi na ich siedliska.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)