Zdjęcie dnia. Dzieciństwo w cieniu koronawirusa

Zdjęcie dnia. Dzieciństwo w cieniu koronawirusa

Koronawirus - dzieci na placu zabaw.
Koronawirus - dzieci na placu zabaw.
Źródło zdjęć: © Getty Images/Anadolu Agency / Contributor
Karolina Modzelewska
18.10.2020 15:02, aktualizacja: 26.07.2022 14:42

Zdjęcie przedstawia dziewczynki z Bogoty, które bawią się w ochronnych kaskach, podobnych do tych, które wykorzystują astronauci NASA. To projekt grupy kolumbijskich inżynierów i jeden ze sposobów na walkę z pandemią koronawirusa.

Kolumbia, podobnie jak i inne państwa stara się radzić sobie z pandemią koronawirusa. W związku z tym, że zakrywanie nosa i ust jest obowiązkowe, powstają coraz to nowsze projekty, mające na celu ochronę ludzkiego zdrowia i życia. Jednym z nich są kaski ochronne stworzone przez grupę inżynierów, które można zobaczyć na zdjęciu wykonanym 12 października.

Świat walczy z koronawirusem

Taki kas waży 650 gramów i składa się z plastikowej konstrukcji, części elektronicznej, filtrów oraz baterii litowej działającej przez około 6 godzin. Dostępna jest również wersja dla dzieci, która cieszy się dużą popularnością. Noszący ją najmłodsi mogą poczuć się jak superbohaterowie lub astronauci.

Według danych Johns Hopkins University (JHU) do tej pory w Kolumbii na koronawirusa zachorowało ponad 950 tys. osób, a blisko 29 tys. zmarło z powodu COVID-19. Kolumbia jest na szczycie listy państw z największą liczbą zachorowań.

Koronawirus w Polsce

Koronawirus nie odpuszcza także w Polsce, która mierzy się z drugą falą wirusa. Zgodnie z najnowszymi, dziennymi statystykami Ministerstwa Zdrowia liczba zakażonych SARS-CoV-2 wzrosła o 8536 przypadków. Najwięcej z nich pochodzi z województwa mazowieckiego (1342), małopolskiego (974) oraz śląskiego (934).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)