Zdjęcie dnia. Fotografia, która przeraziła i zmyliła policjantów

Zdjęcie, która wzbudziło podejrzenia policjantów.
Zdjęcie, która wzbudziło podejrzenia policjantów.
Źródło zdjęć: © ©Northumbria Police/@northumbriapol
Karolina Modzelewska

09.01.2021 14:00, aktual.: 26.07.2022 14:35

Policjanci z Northumbrii otrzymali telefon z informacją o przerażającym odkryciu. Kobieta wyprowadzająca psy przekazała, że w błotnistym polu znajduje się coś, co przypomina ludzkie szczątki, a dokładniej - palec u stopy. Funkcjonariusze wyruszyli we wskazane miejsce, aby odkryć, że znalezisko nie jest tak straszne, jak początkowo mogłoby się wydawać.

Zgłoszenie wywołało niemałe zamieszanie wśród policjantów z Northumbrii. Wszystko wskazywało na to, że w regionie mogło dojść do zabójstwa i próby ukrycia zwłok. Specjalna ekipa poszukiwawcza wraz z psami tropiącymi wybrała się w miejsce wskazane przez kobietę w Winlaton, angielskiej wsi mieszczącej się w hrabstwie Tyne and Wear.

"Makabryczne" odkrycie podczas spaceru

Policjanci byli przekonani, że na miejscu znajdą dowody zbrodni. Świadczyły o tym relacje kobiety, ale też przesłane przez nią zdjęcie. Wynikało z niego, że pod warstwą błota ukryto ludzkie ciało. Przybyli na miejsce funkcjonariusze bardzo dokładnie przeczesali teren, ale okazało się, że podejrzanym "palcem u stopy" było zwykłe warzywo, a dokładniej mówiąc – ziemniak o niecodziennym kształcie.

  • Zespół poszukiwawczy wybuchł śmiechem, gdy zdał sobie sprawę, że to ziemniak, ale wezwanie zostało wykonane w dobrej wierze i możemy tylko pochwalić czujność kobiety, która wykonała telefon – powiedział inspektor Phil Hamlani z oddziału policji w Northumbrii w rozmowie z portalem "The Independent".

Halmani przekonywał, że takie zgłoszenia zawsze są rozpatrywane w poważny sposób. Zachęcał również do informowania o wszystkim, co wywołuje podejrzenia mieszkańców, nawet jeśli ostatecznie okaże się, że znalezisko jest zwykłym ziemniakiem.

  • Osoba, która nas wezwała, była bardzo zaniepokojona, a na zdjęciu, które nam przesłała, obiekt wyglądał tak, jakby były to ludzkie szczątki – podkreślał inspektor.
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)