Najpiękniejsze zdjęcie ziemniaka 2020 roku wybrane. To dopiero początek

Najpiękniejsze zdjęcie ziemniaka 2020 roku wybrane. To dopiero początek
Źródło zdjęć: © © Ray Spence
Marcin Watemborski

30.07.2020 11:45, aktual.: 30.07.2020 13:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdarzyło się wam strzelić kiedyś ”buraka” albo ”kartofla”? Ci fotografowie oddaję tym drugim całą swoja twórczość. Powstał dla nich nawet specjalny konkurs na Ziemniaczanego Fotografa Roku i nie jest to współzawodnictwo pokroju Złotej Maliny. To dosłownie plebiscyt na najlepsze zdjęcie ziemniaka.

Kto nie kocha ziemniaków? Można z nich zrobić wiele dobrych rzeczy: czipsy, frytki, puree, wrzucić do ogniska, a nawet poddać destylacji. Nic dziwnego, że francuzi nazywają je w dosłownym tłumaczeniu ”jabłkami ziemi”. Nie tylko oni doceniają te wspaniałe bulwy, ale również organizatorzy konkursu Potato Photographer of the Year.

Ten konkurs to nie żart. W jury znalazł się Martin Parr, dawny prezes agencji Magnum Photos. Współzawodnictwo zostało stworzone we współpracy z portalem Photocrowd oraz bankami żywnościowymi Trussell Trust. Inspiracją do utworzenia tego konkursu było zdjęcie sławnego ziemniaka, autorstwa Kevina Aboscha z 2010 roku – Ziemniak #345, które zostało sprzedane w 2016 roku za milion dolarów.

Obraz
© © SpudWhite

Bulwa zwycięstwa trafiła do Raya Spence’a za abstrakcyjny kadr ukazujący ziemniaczanego fryzjera o tytule "Koniec zamknięcia" (ang. "End of Lockdown"). Według jednego z sędziów – Nigela Athertona z magazynu "Amateur Photographer" – ten kadr jest zabawny i ukazuje sedno tego, jak wszyscy się czuli, gdy nakazano nam siedzieć w domach.

Oprócz słów pochwały, Spence otrzymał aparat Fujifilm X-A7 oraz roczne członkostwo w Royal Photographic Society, jak również jednodniowe warsztaty z Benedictem Brainem i 3-letnią subskrypcję na Photocrowd. Całkiem nieźle, jak na fikuśną fotkę kiełkującego ziemniaka!

Obraz
© © Amy D’Agorne

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie internetowej konkursu.

Obraz
© © BlueHaiku
Obraz
© © jintegral9
Obraz
© © tova
Obraz
© © William Richardson
Obraz
© © Justin
Obraz
© © Amy D’Agorne
Obraz
© © Jodie Krause
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)