Najpiękniejsze zdjęcie ziemniaka 2020 roku wybrane. To dopiero początek

Najpiękniejsze zdjęcie ziemniaka 2020 roku wybrane. To dopiero początek

Najpiękniejsze zdjęcie ziemniaka 2020 roku wybrane. To dopiero początek
Źródło zdjęć: © © Ray Spence
Marcin Watemborski
30.07.2020 11:45, aktualizacja: 30.07.2020 13:48

Zdarzyło się wam strzelić kiedyś ”buraka” albo ”kartofla”? Ci fotografowie oddaję tym drugim całą swoja twórczość. Powstał dla nich nawet specjalny konkurs na Ziemniaczanego Fotografa Roku i nie jest to współzawodnictwo pokroju Złotej Maliny. To dosłownie plebiscyt na najlepsze zdjęcie ziemniaka.

Kto nie kocha ziemniaków? Można z nich zrobić wiele dobrych rzeczy: czipsy, frytki, puree, wrzucić do ogniska, a nawet poddać destylacji. Nic dziwnego, że francuzi nazywają je w dosłownym tłumaczeniu ”jabłkami ziemi”. Nie tylko oni doceniają te wspaniałe bulwy, ale również organizatorzy konkursu Potato Photographer of the Year.

Ten konkurs to nie żart. W jury znalazł się Martin Parr, dawny prezes agencji Magnum Photos. Współzawodnictwo zostało stworzone we współpracy z portalem Photocrowd oraz bankami żywnościowymi Trussell Trust. Inspiracją do utworzenia tego konkursu było zdjęcie sławnego ziemniaka, autorstwa Kevina Aboscha z 2010 roku – Ziemniak #345, które zostało sprzedane w 2016 roku za milion dolarów.

Obraz
© © SpudWhite

Bulwa zwycięstwa trafiła do Raya Spence’a za abstrakcyjny kadr ukazujący ziemniaczanego fryzjera o tytule "Koniec zamknięcia" (ang. "End of Lockdown"). Według jednego z sędziów – Nigela Athertona z magazynu "Amateur Photographer" – ten kadr jest zabawny i ukazuje sedno tego, jak wszyscy się czuli, gdy nakazano nam siedzieć w domach.

Oprócz słów pochwały, Spence otrzymał aparat Fujifilm X-A7 oraz roczne członkostwo w Royal Photographic Society, jak również jednodniowe warsztaty z Benedictem Brainem i 3-letnią subskrypcję na Photocrowd. Całkiem nieźle, jak na fikuśną fotkę kiełkującego ziemniaka!

Obraz
© © Amy D’Agorne

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie internetowej konkursu.

Obraz
© © BlueHaiku
Obraz
© © jintegral9
Obraz
© © tova
Obraz
© © William Richardson
Obraz
© © Justin
Obraz
© © Amy D’Agorne
Obraz
© © Jodie Krause
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)