Zdjęcie dnia. IFA – największe targi elektroniki w Europie

Targi IFA 2020.
Targi IFA 2020.
Źródło zdjęć: © GettyImages/Sean Gallup / Staff
Karolina Modzelewska

04.09.2020 05:36, aktual.: 26.07.2022 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Targi IFA 2020, które odbywają się w Berlinie, to czas prezentacji elektroniki użytkowej z całego świata. Podczas wydarzenia swoje produkty pokazują zarówno najwięksi gracze na rynku, jak i mniejsi producenci. Pomimo obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa targi IFA cieszą się sporym zainteresowaniem.

Targi IFA, które odbywają się cyklicznie od 1926 roku w Berlinie to ważne wydarzenia dla branży elektroniki użytkowej. W jego trakcie producenci przekazują najnowsze informacje o sprzęcie, odbywają się też liczne premiery. W tym roku wydarzenie odbywa się w dniach 3-5 września 2020 roku.

Targi IFA 2020.
Targi IFA 2020.© Paweł Hekman

IFA 2020 - ważne wydarzenie branży elektronicznej

W tym roku IFA odbywa się w zmienionej formie. Wszystko za sprawą koronawirusa i obowiązującego reżimu sanitarnego. Przykładowo zrezygnowano z imprezy IFA Global Markets, którą przesunięto na wrzesień 2021. Dodatkowo, jak wynika z informacji zamieszczonych na oficjalnej stronie targów, nie może w nich "uczestniczyć publiczność spoza branży, nie będzie też wydarzeń dodatkowych, takich jak koncerty". Na miejscu przestrzegane są rygorystyczne zasady bezpieczeństwa, które obejmują m.in. konieczność noszenia maseczek, zachowanie dystansu czy korzystanie ze środków do dezynfekcji.

Targi IFA 2020.
Targi IFA 2020.© Paweł Hekman

Na targi udał się nasz wysłannik Paweł Hekman, który bacznie obserwuje to, co dzieje się na miejscu i na bieżąco informuje o swoich spostrzeżeniach.

Co roku na teren Berlin Messe, przepastnego terenu, na którym odbywają się targi, można było wejść od kilku stron. Tym razem wejście jest jedno. Przy drzwiach pierwsza kontrola, choć o dziwo, bez mierzenia temperatury. Jeżeli nie mam maseczki (oczywiście, że mam), mogę takową otrzymać na wejściu. Potem sprawne sprawdzenie akredytacji i wejście na ruchome schody. Tuż obok stoją panie ze ścierkami i płynem dezynfekującym, co chwilę przecierając poręcze. Na schody wpuszczani jesteśmy w odstępach dwóch metrów. Jak się później okaże, dystans jest oczkiem w głowie organizatorów.Hala ze stoiskami to głównie olbrzymie, puste przestrzenie, tak by nie otrzeć się o osobę obok. Obok każdego płyn do dezynfekcji rąk i obsługa w maskach, przyłbicach i rękawiczkach. Rzuca się w oczy, że wszyscy noszą maseczki również na nosie. Niezliczone są również tablice i zapętlone komunikaty, przypominające o zachowaniu odstępu.
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także