Zdjęcie dnia. Odważna okładka "Vogue Polska" z Anją Rubik

Odważna sesja modelki.
Odważna sesja modelki.
Źródło zdjęć: © © Anja Rubik / Vogue
Karolina Modzelewska

24.11.2020 14:56, aktual.: 26.07.2022 14:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Anja Rubik po raz kolejny trafiła na okładkę "Vogue Polska". Tym razem jej obecność na łamach magazynu jest czymś więcej niż zwykłą sesją zdjęciową. Modelka za pośrednictwem swoich autoportretów wyraża wizję kobiecej siły, buntu, ale także brak zgody na zniewolenie kobiet przez rządzących.

Anja Rubik trafiła na okładkę najnowszego numeru "Vogue Polska", który do sprzedaży trafi w czwartek 26 listopada. Magazyn można nabyć w trzech różnych wersjach. Każda z dostępnych okładek to autoportret znanej modelki. Zdjęcia są odważne i pokazują nagie ciało Rubik. Na jednym z nich pozuje wyłącznie ze świecą dymną w dłoni.

Odważna okładka z Anją Rubik

  • Jestem patriotką. Z wiekiem czuję się coraz mocniej związana z Polską. A gdy atakowane są w moim kraju prawa kobiet, osób LGBTQ+, rodzin – niemal codziennie rządzący ogłaszają nowego wroga – nie mogę milczeć – mówi Anja Rubik.

Mocna okładka "Vogue Polska" to wyraz buntu wobec tego, co obecnie dzieje się w kraju i forma walki o prawa kobiet. Rubik od dawna angażuje się w działania w tym wymiarze oraz w obronę mniejszości. Jest jedną z inicjatorek projektu SexEd, w ramach którego rozpowszechniana jest wiedza merytoryczna i praktyczna o różnych aspektach edukacji seksualnej. Ostatnio wspiera protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który zmienia warunki dotyczące aborcji w Polsce.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)