Zdjęcie dnia. Papież Franciszek po raz pierwszy w masce w miejscu publicznym

Zdjęcie dnia. Papież Franciszek po raz pierwszy w masce w miejscu publicznym

Papież Franciszek w maseczce ochronnej.
Papież Franciszek w maseczce ochronnej.
Źródło zdjęć: © Getty Images/ Vatican Pool Corbis / Contributor
Karolina Modzelewska
21.10.2020 15:58, aktualizacja: 26.07.2022 14:42

Pandemia koronawirusa wciąż daje się we znaki. Wiele państw mierzy się z drugą falą zachorowań, a władze decydują się na wprowadzanie kolejnych obostrzeń. Jednym z najważniejszych z nich jest nakaz zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych.

Zdjęcie przedstawia Papieża Franciszka, który po raz pierwszy założył ochronną maseczkę w miejscu publicznym. Zdjęcie zrobiono 20 października podczas spotkania w Bazylice Matki Bożej Ołtarza Niebiańskiego na rzymskim Kapitolu.

Druga fala koronawirusa w Europie

Papież Franciszek uczestniczył w międzynarodowym spotkaniu modlitewnym zorganizowanym przez Wspólnotę Sant'Egidio z przedstawicielami różnych religii. Wspólnota jest świeckim stowarzyszeniem katolickim, poświęconym służbie społecznej.

Według danych opublikowanych przez Johns Hopkins University (JHU) (stan na 21 października 2020 r.), we Włoszech na koronawirusa zachorowało 449 648 osób, a 36 832 zmarło. W ostatnich dniach premier kraju Giuseppe Conti poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń w związku z drugą falą pandemii.

Walka z pandemią

Zmiany dotyczą m.in. funkcjonowania lokali gastronomicznych, restauracji oraz barów. Premier ogłosił, że przy jednym stoliku w lokalu może siedzieć maksymalnie sześć osób. Restauracje będą mogły oferować jedzenie na wynos najpóźniej do północy. Dodatkowo rząd zdecydował, że burmistrzowie mogą podjąć decyzje o wprowadzeniu zakazu wchodzenia po godz. 21:00 na tereny publiczne np. na ulice lub place.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)