Zdjęcie dnia. Pierwsza kolorowa fotografia Marsa w wysokiej rozdzielczości

Mars w kolorze.
Mars w kolorze.
Źródło zdjęć: © NASA/JPLCaltech
Karolina Modzelewska

20.02.2021 15:25, aktual.: 26.07.2022 14:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Łazik marsjański Perseverance, który wylądował na Czerwonej Planecie 18 lutego dostarczył kolejne, wyjątkowe zdjęcie. Dzięki niemu możemy podziwiać powierzchnię Marsa na kolorowej fotografii o wysokiej rozdzielczości. To pierwsze takie zdjęcie.

NASA opublikowała wyjątkowe zdjęcie z Marsa. To pierwszy kolorowy obraz o wysokiej rozdzielczości, który został przesłany przez tzw. Hazcams, czyli kamery zamontowane na spodzie łazika Perseverance.

Misja NASA zakończona sukcesem

Głównym celem misji Perseverance na Marsie jest pozyskanie wiedzy o astrobiologii planety. Naukowcy szukają oznak starożytnego życia mikrobiologicznego. Wykorzystany łazik pomoże scharakteryzować geologię planety i klimat, jaki panował na niej w przeszłości. Jest to pierwsza misja polegająca na zbieraniu i przechowywaniu marsjańskich skał i regolitu (rozbitej skały i pyłu).

Kolejne misje NASA i ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) zakładają wysłanie na Marsa statku kosmicznego, który zabierze zgromadzone próbek i dostarczy je na Ziemię, gdzie zostaną poddane dogłębnej analizie.

Misja Mars 2020 jest częścią większego programu, który obejmuje również misje na Księżyc. Doświadczenie zdobyte w ich trakcie, pomoże właściwie przygotować się do eksploracji Czerwonej Planety przez ludzi.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)