Zdjęcie dnia. Tuńczyk błękitnopłetwy, który kosztował 200 tys. dolarów

Zdjęcie dnia. Tuńczyk błękitnopłetwy, który kosztował 200 tys. dolarów

Tuńczyk błękitnopłetwy sprzedany za 200 tys. dolarów.
Tuńczyk błękitnopłetwy sprzedany za 200 tys. dolarów.
Źródło zdjęć: © © FORUM
Karolina Modzelewska
07.01.2021 07:38, aktualizacja: 26.07.2022 14:35

W Tokio odbyła doroczna aukcja najdroższych tuńczyków na świecie. Tym razem rekordzistą był 208 – kilogramowy okaz, za którego nabywca zapłacił 200 tys. dolarów.

Japońskie aukcje, na których sprzedaje się tuńczyki błękitnopłetwe są znane na całym świecie. Wszystko za sprawą oszałamiających cen, jakie osiągają najdorodniejsze okazy. Na pierwszej w tym roku aukcji rekordzistą okazał się 208 – kilogramowy tuńczyk, sprzedany za około 20,8 miliona jenów, czyli 200 tys. dolarów.

Najdroższy tuńczyk świata

Pomimo tego, że cena może wydawać się oszałamiająca warto przypomnieć, że nie jest najwyższą w historii, jaką udało się osiągnąć podczas aukcji na tokijskim rynku Toyosu. Na pierwszej aukcji w 2020 roku za okaz ważący 276 kilogramów zapłacono 193,2 miliona jenów, czyli około 1,8 miliona dolarów.

Tuńczyk błękitnopłetwy uznawany jest za jedno z najszybszych i największych stworzeń, które żyją na Ziemi. Ryby z tego gatunku potrafią pływać z prędkością 65 km/h i mogą przeżyć nawet 30 lat. Przeciętne okazy osiągają od 2 do 2,5 metra długości, a ich waga wynosi około 350 kilogramów, chociaż niektórzy rekordziści osiągają masę ciała bliską 700 kilogramów.

Mięso tuńczyka błękitnopłetwego cieszy się dużą popularnością wśród miłośników sushi na całym świecie, co jest jednym z czynników przyczyniających się do spadku liczebności populacji. Gatunek został wpisany na czerwoną listę gatunków zagrożonych wyginięciem.

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)