Zdjęcie dnia. Ziemia widziana z pokładu Dragon Resilience od SpaceX

AstroVicGlover/Twitter
AstroVicGlover/Twitter
Źródło zdjęć: © Ziemia z pokładu Crew Dragon Resilience
Karolina Modzelewska

28.11.2020 11:22, aktual.: 26.07.2022 14:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Widok Ziemi z kosmosu jest czymś niesamowitym, o czym zapewniają sami astronauci. Victor Glover, członek misji Crew-1, który miał szansę się o tym samodzielnie przekonać, napisał na swoim Twitterze: "skala szczegółów i bodźców sensorycznych sprawiła, że perspektywa zapiera dech w piersiach!”

Astronauta NASA Victor Glover, jest jednym z członków misji Crew-1. Oprócz niego na pokładzie statku kosmicznego od SpaceX – Crew Dragon Resilience na ISS polecieli: Michael Hopkins i Shannon Walker oraz japoński astronauta Soichi Noguchi.

Zdjęcia z kosmosu

Glover na swoim Twitterze podzielił się nagraniem z podróży w kosmos. Film pokazuje astronautę siedzącego przy oknie i podziwiającego niezwykłe widoki. Glover, który jest pilotem i zastępcą dowodzącego Dragon Resilience, przyznał, że widok zapierał dech w piersiach, ale wideo „nie oddaje tego sprawiedliwie”. Wcześniej mężczyzna podzielił się w sieci zdjęciem przedstawiającym jego "nowy dom" na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, w którym spędzie najbliższe kilka miesięcy.

Według wstępnych założeń, członkowie misji Crew-1 spędzą około sześciu miesięcy na pokładzie ISS. Będą pracować nad różnymi eksperymentami naukowymi i przeprowadzać spacery kosmiczne, aby kontynuować aktualizacje i naprawy na zewnątrz stacji kosmicznej. Crew Dragon Resilience rozpoczął swoją podróż z Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego na Florydzie. Po ponad 27 godzinach podróży dotarł na ISS – 16 listopada.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)