Zdjęcie wiecznie zmęczonego zwierzątka hitem sieci. Ludzie się z nim utożsamiają

Zdjęcie wiecznie zmęczonego zwierzątka hitem sieci. Ludzie się z nim utożsamiają09.02.2021 17:38
Wiskacza bohaterem sieci. Internauci utożsamiają się ze zwierzęciem
Wiskacza bohaterem sieci. Internauci utożsamiają się ze zwierzęciem
Źródło zdjęć: © YouTube
Michał Skorupka

Wiskacza - ssak występujący w Ameryce Południowej od kilku dni jest niekwestionowanym bohaterem mediów społecznościowych. Wszystko za sprawą swojego nietypowego wyglądu. Zdaniem internautów, zwierzę wygląda na wiecznie zmęczone.

Kilka dni temu jedna z internautek postanowiła podzielić się zdjęciem zwierzęcia, które jej zdaniem wyglądało na wyjątkowo zmęczone. Fotografia błyskawicznie obiegła media społecznościowe, a ludzie chętnie zaczęli wymieniać się kolejnymi zdjęciami. Ich bohaterem jest Wiskacza - ssak z podrodziny Chinchillinae w rodzinie szynszylowatych, występujący w Ameryce Południowej (Ekwador, Chile, Boliwia, Argentyna i Peru).

Zdaniem internautów, zwierzątko jest ucieleśnieniem uczuć, jakie większość ludzi doświadczyła od momentu wybuchu pandemii koronawirusa. Komentatorzy zwracają szczególną uwagę na jego twarz, z której można wyczytać zmęczenie, smutek, rozczarowanie, a także rozpaczliwą potrzebę drzemki.

  • Dziś dowiedziałam się, że to istnieje. Nazywa się Wiskacza. Utożsamiam się z Tobą kolego - napisała na Twitterze internautka, publikując poniższe fotografie.

Zdjęcie zyskało ponad 300 tysięcy polubień. Udostępniło je ponad 66 tysięcy osób. W ślad za internautką poszli inni użytkownicy Twittera, którzy podzielili się podobnymi fotografiami.

  • To zwierzę reprezentuje dokładnie to, jak czuję się w 99 procentach - napisał jeden z internautów.

Wiskacze żyją na skalistych terenach pokrytych rzadką roślinnością. Ważą około 3 kg i są podobne do królików. Posiadają miękkie, żółte lub czarne futro, a także długie uszy zakończone kępkami białej sierści. Roślinożerne zwierzęta prowadzą dzienny tryb życia. Najbardziej aktywne są o wschodzie i zachodzie słońca.

Gatunek nie jest zagrożony wyginięciem, jednak liczba jego osobników znacząco spada. Wszystko za sprawą polowań, których celem jest pozyskanie zarówno mięsa, jak i skóry zwierzęcia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)