Ukradli sprzęt fotograficzny za kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Szczęśliwy finał sprawy

Ukradli sprzęt fotograficzny za kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Szczęśliwy finał sprawy
Źródło zdjęć: © © The Camera Store
Marcin Falana

22.12.2017 11:18, aktual.: 26.07.2022 18:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wcześniej w tym tygodniu informowaliśmy o zuchwałej kradzieży sprzętu fotograficznego ze sklepu "The Camera Store" w Calgary. Dzięki szybkiej reakcji ludzi i policji, złapanie dwóch złodziei zajęło tylko 48 godzin od momentu kradzieży. Odzyskano także cały skradzionego sprzętu.

Jak pisaliśmy złodzieje wynieśli sprzęt warty około 100 000 zł. Skradziono limitowaną wersję Leiki MP Safari Edition, jedną z 1500 wyprodukowanych, Hasselblada X1D oraz trzy obiektywy Hasselblad XC. To pierwsze włamanie do tego sklepu od 20 lat. Właściciele byli zdeterminowani, by złapać złodziei na tyle, że wyznaczyli nagrodę za informacje, które doprowadzą do ich wskazania.

Obraz

Według lokalnych mediów i samego sklepu, po tym jak cała historia ukazała się w mediach policja dostała informacje, że Hasselblad X1D i trzy obiektywy Hasselblad XC pojawiły się na aukcji na stronie Kijiji. Oficerowie pod przykryciem umówili się ze złodziejami w centrum handlowym już w poniedziałek. Obaj rabusie zostali zatrzymani po potwierdzeniu, że chodzi o skradziony sprzęt. Mężczyźni zostali oskarżeni o posiadanie i handel skradzionymi przedmiotami. Nie wiadomo czy są także odpowiedzialni za zuchwałe włamanie.

Obraz

Po kilku dniach pojawiła się informacja, że specjalna wersja Leiki MP - Leica MP Safari - warta 13 tysięcy dolarów również się odnalazła! rzadki sprzęt powędrował w miniony piątek z powrotem do sklepu, gdzie będzie czekał na nowego nabywcę. Koniec końców - właściciele sklepu odzyskali 100% skradzionego sprzętu. Dotrzymali oni również swojej obietnicy i skontaktowali się z pierwsza osoba, która poinformowała policję, co mogło stać się z aparatami i obiektywami. Otrzymała ona od nich voucher na zakupy w wysokości 5000 dolarów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)