Znamy zwycięzców pierwszego konkursu fotograficznego ZEISS Photography Award “Seeing Beyond”

Znamy zwycięzców pierwszego konkursu fotograficznego ZEISS Photography Award “Seeing Beyond”
Krzysztof Basel

07.04.2016 14:55, aktual.: 07.04.2016 16:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do pierwszej edycji konkursu ponad 3 tysiące fotografów ze 116 krajów zgłosiło 22000 zdjęć. Laureatką została Tamina-Florentine Zuch z Niemiec, która w nagrodę będzie mogła wybrać sobie dowolne obiektywy marki Zeiss o łącznej wartości do 15000 euro. Oto wyróżnione fotografie.

25-letnia fotografka, studentka fotoreportażu i dokumentu z Hannoveru, przygotowała materiał fotograficzny “Indian Train Journey” dokumentujący podróż pociągiem przez Indie. W czasie swojej podróży Tamina-Florentine Zuch skupiła się na pokazaniu relacji międzyludzkich w w czasie długich i męczących podróży. Jej uwadze nie uciekły także spokojnie śpiące małe dzieci. Jury doceniło jej kunszt w dokumentowaniu nawet intymnych sytuacji, spokój, czułość i dojrzałość w czasie obcowania z nieznaną jej kulturą.

Obraz
© © TaminaFlorentine Zuch (Niemcy) główna nagroda
Tamina-Florentine Zuch ma niezwykłe oko do kompozycji, światła i prawdziwej natury decydującego momentu - potrafi te rzeczy ze sobą świetnie łączyć.
Obraz
© © TaminaFlorentine Zuch laureatka ZEISS Photography Award “Seeing Beyond”

W nagrodę Zuch otrzyma dowolne obiektywy firmy Zeiss o łącznej wartości do 15000 euro. Jej fotografie, wspólnie ze zdjęciami siedmiu finalistów konkursu, zostaną zaprezentowane w czasie wystawy pokonkursowej Sony World Photography Awards 2016 w londyńskim Somerset House w dniach 22 kwietnia - 8 maja 2016 r. Cieszę się, że osobiście będę mógł obejrzeć te zdjęcia.

Obraz
© © Francisco Salgueiro (Portugalia) finalista

Konkurs fotograficzny ZEISS Photography Award ma co roku dawać uczestnikom motyw przewodni do swobodnej interpretacji. Tegoroczna edycja - "Seeing beyond — Meaningful places" - zachęcała do wyrażenia swojej kreatywności w ukazaniu ważnych dla nich miejsc z nowym spojrzeniem.

Obraz
© © Jorge Lopez Munoz (Hiszpania) finalista

Fotograficzne współzawodnictwo stworzone przez Zeissa przebiegało równolegle z Sony World Photo Awards  — największym tego typu wydarzeniem na świecie. Oba z nich są organizowane przez World Photography Organisation,

Obraz
© © Patricia Ackerman (Argentyna) finalistka

Organizatorzy już zapowiedzieli kolejną edycję konkursu w przyszłym roku. Obecnie nie znamy jeszcze motywu przewodniego. Patrząc po zainteresowaniu w tym roku, możemy spodziewać się interesującej rywalizacji i ciekawych zdjęć.

Obraz
© © Melanie Huebner finalistka

Więcej informacji oraz wszystkie zdjęcia finalistów możecie obejrzeć na stronie http://worldphoto.org.

Obraz
© © Helen Mountaniol (Ukraina) finalistka
Obraz
© © Erez Beatus (Australia) finalistka
Obraz
© © Lasse Lecklin (Finlandia) finalista
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)