Zobacz jak ekipa Nikona przygotowuje się do fotografowania Igrzysk w Pjongczang

Zobacz jak ekipa Nikona przygotowuje się do fotografowania Igrzysk w Pjongczang
Marcin Falana

08.02.2018 10:41, aktual.: 26.07.2022 18:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang już w piątek. Niestety nie będzie tam fotografów Reutersa, ale firmy już się szykują. To okazja do zaprezentowania się nie tylko dla sportowców ale także dla ludzi z naszej branży.

Serwis DPreview opublikował ciekawą galerię zdjęć z przygotowań Nikona do obsługi Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang w Korei Południowej. 60 przedstawicieli serwisów dla profesjonalistów NPS z 13 krajów będzie dbać o fotografów obsługujących Igrzyska i korzystających z aparatów i obiektywów Nikona.

Obraz

Igrzyska Olimpijskie to okazja do zaprezentowania swoich osiągów nie tylko dla sportowców, ale także dla fotografów sportowych, którzy obsługują całą imprezę. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, tu nie ma miejsca na problemy ze sprzętem, dlatego Nikon wysyła swoich specjalistów z Nikon Professional Services.

Obraz

Nikon zaczął planowanie całego przedsięwzięcia już dwa lata temu. Poza flagowymi korpusami D5 i D850 NPS dysponuje całym zakresem specjalistycznych, profesjonalnych szkieł. Dokładna ich liczba jest poufna ale całość sprzętu jest wyceniana na równowartość kilkuset luksusowych samochodów.

Obraz

Serwis Nikona jest zlokalizowany w głównym centrum prasowym i będzie obsługiwał wszystkich fotografów, nawet tych, którzy nie są członkami NPS.

Obraz

Serwisanci bedą przygotowani do różnych ewentualności z naciskiem na fotografowanie w ujemnych temperaturach oraz przechodzenie z dworu do hali, co może powodować zaparowanie obiektywów.

Głowica Mark Roberts Motion Control
Głowica Mark Roberts Motion Control

Z nowinek warto wspomnieć o zautomatyzowanym ramieniu firmy Mark Roberts Motion Control. Głowica pozwala na zamontowanie korpusu D5 i zdalne fotografowanie z zoomowaniem, ostrzenim i obracaniem.

Obraz

Stoisko Nikona ma nie tylko dbać o sprzęt ale także ma pozwalać na odpoczynek fotografom, którzy muszą pracować w dużym napięciu. Ma być oazą do wymiany pomysłów i spostrzeżeń technicznych.

Obraz

Ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang odbędzie się w piątek, 8.02.2018 rok, o godzinie 12:00 czasu polskiego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)