150 000 lumenów - taką moc ma lampa LED, która trafiła na drona

150 000 lumenów - taką moc ma lampa LED, która trafiła na drona
Marcin Falana

29.11.2017 07:10, aktual.: 29.11.2017 08:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

“The Dying Of The Light” to krótki filmik, który pokazuje, co można stworzyć dzięki dronom i lampom LED. Jeszcze niedawno takie produkcje były zarezerwowane dla ekip filmowych z dużym budżetem. Dzięki temu rozwiązaniu noc staje się dniem!

Niedawno pisaliśmy o ciekawej produkcji, w której został wykorzystany dron z mocną lampą LED. Jenak to, co zaprezentował Ian Montgomery podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej.

“The Dying Of The Light” to 4,5-minutowy filmik Iana, który zabrał na pustynię mocnego drona wyposażonego w lampy LED, żeby zobaczyć, co jest w stanie nakręcić takim zestawem. Podejrzewamy, że efekt przerósł jego oczekiwania. Nic dziwnego!

“Celem tej produkcji było stworzenie wizualizacji, które bedą grały z poczuciem skali i perspektywy widza. Wydaje nam się, że osiągnęliśmy to całkiem dobrze.”

Montgomery jest filmowcem, który zajmuje się fotografią z powietrza zawodowo, tym razem postanowił zaszaleć i zamocować do drona Alta 8 LED-y o mocy 150 000 lumenów. Następnie razem z Philem Pastuhovem, który jest znanym w Hoolywood czołowym reżyserem filmów lotniczych od ponad 30 lat, nakręcili dronem DJI Inspire 2 z kamerą Zenmuse X7 6K filmik “The Dying Of The Light”.

Obraz

Trzeba przyznać, że widać profesjonalną rękę, bo właściwie sceny z tego filmu mogły być użyte zarówno w filmie popularno naukowym, akcji albo horrorze - wystarczy zmienić tylko tło muzyczne. Z tą różnicą, że nakręciło go tylko dwóch ludzi, co jeszcze niedawno nie było możliwe bez profesjonalnej ekipy. Postęp w dziedzinie oświetlenia LED i dronów pozwala na takie produkcje znacznie mniejszą ekipa i za mniejsze środki.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)