150 000 lumenów - taką moc ma lampa LED, która trafiła na drona

150 000 lumenów - taką moc ma lampa LED, która trafiła na drona29.11.2017 07:10
150 000 lumenów - taką moc ma lampa LED, która trafiła na drona
Marcin Falana

“The Dying Of The Light” to krótki filmik, który pokazuje, co można stworzyć dzięki dronom i lampom LED. Jeszcze niedawno takie produkcje były zarezerwowane dla ekip filmowych z dużym budżetem. Dzięki temu rozwiązaniu noc staje się dniem!

Niedawno pisaliśmy o ciekawej produkcji, w której został wykorzystany dron z mocną lampą LED. Jenak to, co zaprezentował Ian Montgomery podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej.

“The Dying Of The Light” to 4,5-minutowy filmik Iana, który zabrał na pustynię mocnego drona wyposażonego w lampy LED, żeby zobaczyć, co jest w stanie nakręcić takim zestawem. Podejrzewamy, że efekt przerósł jego oczekiwania. Nic dziwnego!

“Celem tej produkcji było stworzenie wizualizacji, które bedą grały z poczuciem skali i perspektywy widza. Wydaje nam się, że osiągnęliśmy to całkiem dobrze.”

Montgomery jest filmowcem, który zajmuje się fotografią z powietrza zawodowo, tym razem postanowił zaszaleć i zamocować do drona Alta 8 LED-y o mocy 150 000 lumenów. Następnie razem z Philem Pastuhovem, który jest znanym w Hoolywood czołowym reżyserem filmów lotniczych od ponad 30 lat, nakręcili dronem DJI Inspire 2 z kamerą Zenmuse X7 6K filmik “The Dying Of The Light”.

420740603815856187

Trzeba przyznać, że widać profesjonalną rękę, bo właściwie sceny z tego filmu mogły być użyte zarówno w filmie popularno naukowym, akcji albo horrorze - wystarczy zmienić tylko tło muzyczne. Z tą różnicą, że nakręciło go tylko dwóch ludzi, co jeszcze niedawno nie było możliwe bez profesjonalnej ekipy. Postęp w dziedzinie oświetlenia LED i dronów pozwala na takie produkcje znacznie mniejszą ekipa i za mniejsze środki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)