Zrobiła selfie z niedźwiedziem. Czy był to dobry pomysł?

Zrobiła selfie z niedźwiedziem. Czy był to dobry pomysł?

Zrobiła selfie z niedźwiedziem. Czy był to dobry pomysł?
Marcin Watemborski
20.07.2020 12:02, aktualizacja: 26.07.2022 14:49

Jeśli odpowiedzieliście sobie na tytułowe pytanie "tak", to muszę was zmartwić. Próby zabaw z dzikimi zwierzętami, a tym bardziej robienie sobie z nimi pamiątkowych zdjęć nigdy nie jest dobrym pomysłem, o czym przekonały się te dwie kobiety. Podejrzewam, że zapamiętają na zawsze tę lekcję przyrody.

Dwie młode kobiety postanowiły wybrać się na wycieczkę do parku ekologicznego Chipinque w Meksyku. Podczas wędrówki napotkały całkiem pokaźnego niedźwiedzia czarnego. Co robi normalny człowiek w takiej sytuacji? Zachowuje spokój i ma nadzieję, że zwierzę odejdzie. Właśnie to postanowiły zrobić miłośniczki przyrody.

Niedźwiedź podszedł do nich bliżej i zaczął obwąchiwać jedną z nich. Młody misiek stanął na dwóch łapach (był wzrostu kobiety), po czym wrócił do niuchania. Wtem zamiast dalej zachowywać spokój, nasza bohaterka wyciągnęła lewą rękę ku górze, by zrobić selfie, bo przecież co złego mogłoby się stać. O ironio. Gdzie instynkt samozachowawczy?

Całe zajście zostało nagrane i wrzucone na Twittera. Internauci zaczęli się zastanawiać, czy niedźwiedź był szkolony, czy nie. Według jednego z użytkowników, często zdarza się, że te zwierzęta wychodzą na drogi, a nawet zbliżają się do miasta. W parku jest pełno dzikich stworzeń, włączając w to pokaźną gromadę niedźwiedzi czarnych.

Jak świat długi i szeroki, tak różne są opinie internautów. Niektórzy okrzyknęli kobietę bohaterką, inni zwrócili uwagę na jej głupotę. W tej historii na szczęście nikomu nic się nie stało, aczkolwiek mogło. Chęć robienia sobie selfie z dzikimi zwierzętami nigdy nie jest dobrym pomysłem. Wystarczy rzucić okiem na kobietę, która chciała strzelić sobie fotkę z misiem, czekającym przy drodze lub na 72-latkę, która została poważnie raniona przez bizona w parku Yellowstone.

Władze parku ekologicznego Chipnique ostrzegają przed dzikimi zwierzętami i proszą, by ludzie zachowali ostrożność, gdy spotkają na drodze niedźwiedzia. Jeśli będzie to samica, a w okolice są jej młode, ta może zaatakować bez ostrzeżenia, ponieważ poczuje, że jej dzieci są zagrożone. Nie warto ryzykować życia dla pamiątkowego zdjęcia.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)