Agnieszka Kaczorowska krytykuje ruch body positive i brzydotę na instagramowych zdjęciach

Agnieszka Kaczorowska krytykuje ruch body positive i brzydotę na instagramowych zdjęciach

Agnieszka Kaczorowska krytykuje ruch body positive i brzydotę na instagramowych zdjęciach
Źródło zdjęć: © [Instagram Agi KaczorowskiejPeli](https://www.instagram.com/agakaczor/)
Marcin Watemborski
07.06.2021 11:47, aktualizacja: 26.07.2022 14:27

Każdy, kto ogląda serial "Klan" kojarzy postać Bożenki. Gra ją aktorka Agnieszka Kaczorowska-Pela. Okazuje się, że jej postrzeganie piękna jest dość krytyczne. Jej post na Instagramie wzbudził niemałe poruszenie. Kobieta zdecydowanie sprzeciwia się "modzie na brzydotę".

Niejednokrotnie pisaliśmy o ruchu body positive w kontekście akceptacji własnego ciała. Pokazywaliśmy różne projekty, w tym przepiękną serię zdjęć Dominiki Cudy. Świat nie jest jednak jednomyślny w kwestii wyglądu, co pokazuje jeden z ostatnich wpisów aktorki Agnieszki Kaczorowskiej, czyli Bożenki z "Klanu".

W sowim wpisie kobieta zwraca uwagę na panującą w mediach społecznościowych "modę na brzydotę", co zdecydowanie jej się nie podoba. Mówi o sobie: "jestem estetką", a to zostało ukształtowane w niej przez taniec. Kaczorowska używa mocnych słów, które mogą urazić niejedną osobę walczącą o akceptację osób niespełniających standardów social mediów. Dla przypomnienia – Instagram został okrzyknięty najbardziej szkodliwym medium społecznościowym na świecie, na temat czego wypowiedziały się dla nas socjolożka oraz psycholożka.

Kaczorowska-Pela nie pozostawia suchej nitki na influencerach: "W świecie Instagrama również zapanowała na niektórych profilach moda na brzydotę. I nie podoba mi się to, bo liderzy, czyli osoby z kontami o największych zasięgach, powinny motywować i zachęcać do rozwoju i wzrastania. Mówię i piszę o tym, że nie zawsze wszystko jest kolorowe, że przede wszystkim trzeba samemu wziąć kredki i sobie to życie pokolorować...".

Na aktorka wylała się fala krytyki. Głos zabrali między innymi: Katarzyna Nosowska, Maja Staśko, Kasia Koczułap (blok coztymseksem.pl) oraz wielu aktorów i aktywistów.

Po całym zamieszaniu Kaczorowska postanowiła się zreflektować i zamieściła kolejny wpis. Przeprasza w nim osoby urażone jej poprzednim postem, ale podkreśla, że "jak każdy, ma prawo mieć swoją opinię i pogląd na dany temat". Jasne, chociaż warto pomyśleć, zanim kogoś się skrzywdzi.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)