Anonymous Camera – legalna aplikacja ocenzuruje twarze na zdjęciach

Anonymous Camera – legalna aplikacja ocenzuruje twarze na zdjęciach

Anonymous Camera – legalna aplikacja ocenzuruje twarze na zdjęciach
Marcin Watemborski
16.06.2020 05:59, aktualizacja: 26.07.2022 14:52

W mediach fotograficznych coraz częściej pojawia się temat ochrony wizerunku osób trzecich. Niedawno pisaliśmy o skrócie, który zapikseluje twarze i usunie metadane ze zdjęć, a teraz czas na w pełni legalną apkę, którą znajdziecie w App Store.

Anonymous Camera to aplikacja mobilna autorstwa londyńskiego start-upu Playground. Jak sama nazwa programu wskazuje, służy on do anonimizacji zdjęć. Celem tego zabiegu ma być zapewnienie bezpieczeństwa bohaterom nagrań i zdjęć, które mogą trafić do mediów społecznościowych. Ten temat jest bardzo popularny w USA ze względu na zamieszki spowodowane śmiercią George’a Floyda.

Dzięki algorytmom rozpoznawania twarzy aplikacja bardzo sprawnie zaznaczy ludzi na zdjęciu i będzie w stanie śledzić ich ruch. Anonymous Camera ma za zadanie ułatwić proces wyboru osoby, której wizerunek ma być chroniony. Możliwe jest to za pomocą klasycznego bluru, czyli rozmycia twarzy okręgiem, a w razie potrzeby zamaskowaniem i usunięciem całego ciała chronionej osoby ze zdjęcia lub filmu.

Podgląd funkcji aplikacji.
Podgląd funkcji aplikacji.

Twórcy programu obiecują, że będzie on działał poprawnie bez względu na to, pod jakim kątem znajdzie się osoba, która ma być chroniona, a rozmycie twarzy cały czas będzie efektywne. Co do zamazania całej osoby – jest tu ograniczenie. Działa to tylko na iPhone XS i nowszych modelach, jednak pozostałe funkcje sprawdzą się na starszych iPhonach. Niestety aplikacja nie będzie działała, póki co na smartfonach z systemem Android.

Jeśli boicie się o bezpieczeństwo swoich danych, to nie ma o co. Anonymous Camera działa w pełni lokalnie. Oznacza to tyle, że nie przesyła nagranych przez was filmów do chmury, gdzie są składowane i obrabiane, po czym znowu przesyłane na urządzenie, natomiast wszystko odbywa się na dysku smartfona. Interesującą dodatkową funkcją jest możliwość zniekształcenia głosu osoby na nagraniu, co będzie bardzo przydatne podczas udzielania wrażliwych wypowiedzi.

Anonymous Camera jest dostępne za darmo na App Store. Odblokowanie zaawansowanych funkcji w aplikacji kosztuje 2 dolary.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)