Bieszczadzka przygoda - warsztaty fotograficzne z testami obiektywów Irix

Bieszczadzka przygoda - warsztaty fotograficzne z testami obiektywów Irix
Redakcja Fotoblogia.pl

11.07.2017 13:32, aktual.: 26.07.2022 18:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trzydniowe warsztaty będą doskonałą okazją do poszerzenia i ugruntowania wiedzy fotograficznej, ale także przetestowania produktów marki Irix w wyjątkowych okolicznościach. Osoby biorące udział w warsztatach będę mieć możliwość przetestowania obiektywów Irix w trakcie porannych i wieczornych plenerów oraz całodziennej wyprawy po bieszczadzkich szlakach.

W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli poznać i wykorzystać w praktyce funkcjonalne rozwiązania dostępne w obiektywach Irix 11 mm f/4.0 oraz 15 mm f/2.4. Na czas trwania warsztatów do dyspozycji uczestników zostaną oddane również filtry żelatynowe i nakręcane serii Edge.

Pierwszy dzień warsztatów rozpocznie się wprowadzeniem na temat zastosowania unikalnych rozwiązań dostępnych w obiektywach Irix. Następnie odbędzie się wykład Pawła Klareckiego na temat fotografii krajobrazowej z wykorzystaniem ekstremalnie długich czasów naświetlania. Szkolenie połączone zostanie z prezentacją zdjęć wykonanych przez prowadzącego podczas testowania obiektywów Irix na Islandii i Lofotach. Piątkowy blok tematyczny poświęcony obiektywom i filtrom Irix zakończy wspólny plener fotograficzny o zachodzie słońca oraz fotografowanie Perseidów do późnych godzin nocnych.

Obraz
© © Paweł Klarecki

Sobotnie zmagania fotograficzne otworzy plener o wschodzie słońca, po którym uczestnicy udadzą się na całodzienne warsztaty terenowe pełne atrakcji i różnorodnych scenerii. Wśród nich będą m.in.: przeprawy dyliżansami doliną rzeki Osława, 2-godzinna wyprawa samochodami terenowymi UAZ o zachodzie słońca, zwiedzanie i fotografowanie okolicznych cerkwi, spacer fotograficzny po rezerwacie Zwiezło z malowniczymi Jeziorkami Duszatyńskimi, a także wizyta w bacówce i największym w Bieszczadach wypasie owiec. Sobotnie zmagania fotograficzne zakończy wspólne grillowanie oraz fotografowanie Perseidów.

Obraz
© © Paweł Klarecki

Ostatni dzień warsztatów tradycyjnie zacznie się fotografowaniem wschodu słońca nad bieszczadzkimi szczytami. Po wspólnym śniadaniu odbędzie się prezentacja zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów, a po niej konkurs z cennymi nagrodami. Cały czas do dyspozycji uczestników będą instruktorzy marki Irix, służący swoją wiedzą, doświadczeniem i cennymi radami.

[h4]PROWADZĄCY WARSZTATY[/h4]

[h4][/h4]

  • [][b]Paweł Klarecki[/b] - fotograf specjalizujący się w fotografii pejzażowej. Jego pasją są krajobrazy, świat natury oraz długie wyprawy w plener, połączone z fotografowaniem. Satysfakcję daje mu fotografia na długich czasach naświetlenia. Na swoim koncie posiada liczne nagrody oraz publikacje. Jest twórcą strony [url=http://www.pawelklarecki.pl]www.pawelklarecki.pl[/url].

[h4][/h4]

[][b]Adam Śmiałek[/b] - fotograf, filmowiec i muzyk, człowiek wielu zainteresowań, którymi dzieli się na stronie [url=http://www.przypadkiadama.com]www.przypadkiadama.com[/url]. Z fotografią, działając w dziedzinie reklamy, dokumentacji historycznej i edukacji, pracuje już od ćwierćwiecza. Jest autorem licznych opracowań oraz wykładowcą szkół fotografii. Od niedawna prowadzi własny youtubowy kanał edukacyjny www.youtube.com/user/smialekadam, gdzie w interesującej scenerii dzieli się tajnikami pasji.

[h4]KOSZT UDZIAŁU[/h4]

[h4][/h4]

Koszt udziału w warsztatach wynosi [b]550 zł[/b] od osoby i obejmuje:[b][/b]
  • []udział w warsztatach i konsultacje z fotografami[]możliwość wypożyczenia sprzętu fotograficznego marki Irix,[]nocleg w pokojach dwu/trzyosobowych w urokliwym pensjonacie Natura Park w Stężnicy, - wyżywienie (2x śniadanie, 2x kolacja, 1x obiad),[]transport busem/autokarem (dotyczy sobotnich warsztatów plenerowych),[]przejazdy i przeprawy wozami traperskimi,[]wyprawę samochodami terenowymi marki UAZ na zachód Słońca,[]usługę przewodnicką w czasie warsztatów plenerowych,[]ubezpieczenie NNWiKL (dotyczy sobotnich warsztatów plenerowych), - udział w konkursie z nagrodami. Kwota nie uwzględnia:ubezpieczenia NNWiKL (poza sobotnimi warsztatami plenerowymi) - posiłków nie objętych w programie warsztatów, wydatków osobistych.

[h4]LOKALIZACJA[/h4]

[h4][/h4]

Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy "Natura Park" w Stężnicy, położony pomiędzy małą i dużą pętlą bieszczadzką. W odległości kilku kilometrów znajduje się 5 rezerwatów przyrody. Na miejscu można bezpłatnie korzystać z WiFi i prywatnego parkingu. W okolicy panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych form aktywnego wypoczynku, w tym jazdy konnej oraz turystyki pieszej i rowerowej.

[h4]ORGANIZATOR[/h4]

[h4][/h4]

Organizatorem warsztatów jest firma Next77, zajmująca się hurtową dystrybucją sprzętu fotograficznego oraz wideo. Next77 jest wyłącznym dystrybutorem marki Irix w Polsce - marki obiektywów fotograficznych, będącej efektem międzynarodowej współpracy fotografów, inżynierów oraz pasjonatów fotografii.

[h4]ZAPISY NA WARSZTATY[/h4]

[h4][/h4]

Termin nadsyłania zgłoszeń ubiega 19 lipca 2017. Formularz zapisu, szczegółowy program oraz regulamin uczestnictwa dostępne są pod adresem internetowym [url=http://www.irixlens.pl/warsztaty]www.irixlens.pl/warsztaty[/url].

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)