Canon EOS R5 będzie kręcił w 8K/30p, jak informuje producent

Canon EOS R5 będzie kręcił w 8K/30p, jak informuje producent

Canon EOS R5 będzie kręcił w 8K/30p, jak informuje producent
Marcin Watemborski
13.03.2020 08:09, aktualizacja: 13.03.2020 09:09

O Canonie EOS R5 jest głośno w branży. Fotografowie czekają na ten model, lecz według ostatnich doniesień, będzie trzeba poczekać na niego dłużej niż zakładano. Producent podzielił się kolejnymi interesującymi informacjami na temat korpusu. Zapowiada się niezły sprzęt.

Nie ukrywam, że jestem bardzo ciekawy tego, co zaoferuje korpus Canon EOS R5. Ten sprzęt może być tym, czego szczerze oczekuję od współczesnego aparatu. W lutym 2020 roku firma Canon poinformowała, że pełnoklatkowy bezlusterkowiec będzie odpowiednikiem linii EOS 5D z segmentu lustrzanek i będzie mógł rejestrować do 12 kl./s z migawką mechaniczną oraz do 20 kl./s z migawką elektroniczną. Korpus ”zaproponuje nowe standardy w zakresie stabilizacji obrazu” - będzie łączył stabilizowaną matrycę ze stabilizacją IS w obiektywach.

Dotychczas pojawiało się mnóstwo spekulacji na temat domniemanej specyfikacji wideo. Canon potwierdził, że Canon EOS R5 będzie przekraczał możliwości współczesnych korpusów dostępnych na rynku. Oficjalnie została podana informacja o tym, że Canon EOS R5 będzie kręcił wideo w rozdzielczości 8K/30p przy wsparciu technologii Dual Pixel CMOS AF.

-* Dzięki tym i innym funkcjom ten aparat z rodziny EOS R na nowo zdefiniuje pojęcie bezlusterkowca* – czytamy w informacji prasowej. Brzmi to obiecująco i tajemniczo. - Canon potwierdził także, że EOS R5 wspiera zaawansowany system AF, który rozpoznaje zwierzęta – psy, koty czy ptaki – nie tylko w oparciu o wykrywanie oczu, ale także na podstawie sylwetki, gdy oczy nie są widoczne – informuje nas dalsza część otrzymanej informacji.

Po ostatnich aktualizacjach oprogramowania, korpusy Canon EOS R oraz Canon EOS RP znacząco poprawiły wyniki w kwestii wykrywania oczu i twarzy. Już na tym etapie niektórzy użytkownicy uważają, że wspomniane aparaty zostawiają Sony w tyle. Zobaczymy, co przyniesie Canon EOS R5. Zapowiada się naprawdę ciekawie.

Obraz

Richard Shepard, odpowiadający za marketing produktów profesjonalnych w firmie Canon, mówi o udowadnianiu tego, że niemożliwe do zrobienia, jest możliwe. W swojej wypowiedzi zwraca uwagę na podnoszenie poprzeczki rynkowej wyżej i wyżej. Canon EOS R5 wraz z obiektywami linii RF mają być dowodem zaangażowania producenta w rozwój technologii.

Póki co nie znamy oficjalnej daty premiery Canona EOS R5, ale spodziewamy się jej na jesień 2020 roku. Początkowo oczekiwaliśmy jej w okolicach przełomu czerwca i lipca, lecz z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 przewidywane są opóźnienia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)