Canon EOS R5 zapowiedziany oficjalnie. Będzie flagowym bezlusterkowcem

Canon EOS R5 zapowiedziany oficjalnie. Będzie flagowym bezlusterkowcem

Canon EOS R5 zapowiedziany oficjalnie. Będzie flagowym bezlusterkowcem
Marcin Watemborski
13.02.2020 07:15, aktualizacja: 13.02.2020 08:45

Tak, jak się spodziewaliśmy – Canon EOS R5 zacznie nową linię profesjonalnych pełnoklatkowych bezlusterkowców w systemie EOS R. Canon póki co nie zdradza wszystkich szczegółów, ale wiemy już naprawdę dużo.

Póki co w nowym bezlusterkowym systemie Canona – EOS R, mamy 3 modele aparatów: Canon EOS R, budżetowy Canon EOS RP oraz Canon EOS Ra do astrofotografii. Do ich grona niebawem dołączy Canon EOS R5, który możemy śmiało nazwać bezlusterkowym odpowiednikiem lustrzankowej serii EOS 5D.

W nadchodzącym bezlusterkowcu Canon EOS R5 znajdziemy zaawansowany system stabilizacji matrycy (IBIS), który w połączeniu ze stabilizacją IS w obiektywach Canon RF pozwoli na robienie zdjęć z ręki nawet przy dłuższych czasach otwarcia migawki.

Obraz

Canon EOS R5 będzie mógł robić do 12 kl./s z migawką mechaniczną, natomiast przy wykorzystaniu migawki elektronicznej będzie to aż 20 kl./s. Korpus ma cechować się doskonałą jakością obrazu oraz wideo, by być odpowiednim narzędziem zarówno dla fotografów i filmowców.

Producent obiecuje zaspokoić potrzeby zwłaszcza tych drugich, implementując możliwość kręcenia w rozdzielczości 8K, czyli czterokrotnie większej niż dotychczasowy standard 4K. Nie mamy informacji póki co na temat tego, czy kręcenie będzie odbywało się z przycięciem obrazu jak w Canonie EOS R, czy odczyt będzie rejestrowany z całego sensora.

Więcej informacji na temat aparatu znajdziecie na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)