Canon EOS R6: Czy powstanie bezlusterkowy odpowiednik Canona EOS 6D Mark II?

Canon EOS R6: Czy powstanie bezlusterkowy odpowiednik Canona EOS 6D Mark II?
Marcin Watemborski

31.01.2020 10:44, aktual.: 26.07.2022 15:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ciągu kilku ostatnich tygodni pojawia się naprawdę sporo doniesień o premierach Canona. Podobno w tym roku mamy zobaczyć aż 3 nowe aparaty, w tym 45-megapikselowego, pełnoklatkowego bezlusterkowca Canon EOS R5. Może mu towarzyszyć Canon EOS R6 – młodszy brat z 20-megapikselowym sensorem FF.

Nazewnictwo, które zaczęło się pojawiać w sieci odnosi się do bezlusterkowców w zależności od ich domniemanego zastosowania. Model EOS R1 w przyszłości miałby być korpusem dla fotografów sportowych, podobnie jak Canon EOS 1D-X Mark III, natomiast Canon EOS R5 miałby być odpowiednikiem linii Canon EOS 5D. Ptaszki ćwierkają, że Canon EOS R6 ma mieć matrycę pełnoklatkową, jak w przypadku Canona EOS 6D Mark II.

Wśród nadchodzących w tym roku premier Canona możemy zobaczyć 3 aparaty, w tym korpus Canon EOS R6, który oprócz 20-megapikselowej pełnoklatkowej matrycy ma mieć wbudowaną stabilizację oraz zdolność rejestrowania do 12 kl./s w trybie seryjnym przy wykorzystaniu migawki mechanicznej, natomiast do 20 kl./s z migawką elektroniczną. Oprócz tego, korpus ma mieć możliwość kręcenia wideo 4K/60p.

Idąc logicznym tokiem myślenia, jeśli Canon EOS R5 będzie ”zwykłym” modelem do codziennych zastosowań, takim uniwersalnym; Canon EOS R6 będzie odpowiednikiem budżetowego pełnoklatkowego bezlusterkowca, to brakuje nam czegoś z jeszcze większą rozdzielczością matrycy. Tutaj pojawia się wizja korpusu Canon EOS R5S (R7 lub o jakiejkolwiek innej nazwie), który będzie mógł zarejestrować obrazy większe niż 45 Mpix w domniemanym R5.

Ciekawe jest to, że w systemie EOS R ledwie słychać o pojawieniu się bezlusterkowców z matrycą APS-C, co może sugerować zostawienie linii EOS M, która nie jest kompatybilna z obiektywami Canon RF. Nadchodzący rok może być bardzo ciekawy i szczerze mówiąc nie do końca wiem, czego możemy się spodziewać.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)