Czy Canon pokaże EOS‑a R w wersji z matrycą APS‑C?

Czy Canon pokaże EOS-a R w wersji z matrycą APS-C?
Marcin Watemborski

27.01.2020 09:14, aktual.: 26.07.2022 15:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedawno pisaliśmy o domniemanych premierach pełnoklatkowych Canonów z bagnetem Canon RF. Pojawiły się jednak nowe przecieki, sugerujące, że oprócz bezlusterkowców z matrycą FF, możemy zobaczyć aparat w stylu Canona EOSa R, jednak z matrycą APS-C w środku.

Według źródła Canon Rumors, aparat z matrycą APS-C, który może przypominać Canona EOSa R jest w fazie projektowej. Nie zapowiada się jednak, że będą do niego specjalne obiektywy RF-S, jak EF-S w przypadku lustrzanek cyfrowych. Co natomiast stanie się z linią Canon EOS M?

Wygląda na to, że nowy aparat może być korpusem pokroju Nikona Z50 lub Sony A6600. Może być bezlusterkowym odpowiednikiem Canona EOS 7D Mark II, czyli szybkim i zaawansowanym aparatem. Prawdopodobnie nie będzie miał wiele wspólnego z linią Canon EOS M, więc producent może ją zachować w portfolio – tym bardziej, że jest dość popularna w Azji. Z punktu widzenia europejskiego konsumenta – niekoniecznie może mieć to sens ekonomiczny i być może lepiej by było zostawić EOSa M tylko na rynku azjatyckim?

Warto pamiętać też o obecnej polityce Canona, która koncentruje się na rozwoju linii obiektywów z bagnetem Canon RF, czego przykładem może być opatentowana konstrukcja obiektywu 135 mm f/1.4. Ruchy Canona – zwłaszcza te domniemane – są bardzo niejasne i tajemnicze. Właściwie nie wiemy, czego możemy się spodziewać. Pozostaje nam tylko czekać i obserwować.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)