Canon EOS R7 oraz Canon EOS R10: Idzie nowe? Wyciekła specyfikacja

Canon EOS R7 oraz Canon EOS R10: Idzie nowe? Wyciekła specyfikacja

Canon EOS R7 oraz Canon EOS R10: Idzie nowe? Wyciekła specyfikacja
Marcin Watemborski
11.05.2022 11:44, aktualizacja: 26.07.2022 13:42

Dawno nie było żadnych nowych aparatów Canona, prawda? Być może niedługo się to zmieni dzięki premierze modeli Canon EOS R7 oraz Canon EOS R10. Póki co, w internecie pojawiły się pierwsze plotki na temat wspomnianych bezlusterkowców, ale zapowiadają się piekielnie interesująco.

Canon EOS R10. Czy wypełni lukę w segmencie amatorskim?

Na tę chwilę w ofercie Canona nie znajdziemy nowoczesnego bzlusterkowca dla amatorów. Dawno temu pojawił się budżetowy Canon EOS RP – tuż po premierze Canona EOS R, lecz trudno mówić o nim w kontekście aparatu dla początkujących. Tę lukę może niebawem wypełnić model Canon EOS R10, domniemany następca Canona EOS M5 i wycofywanego Canona EOS M6 Mark II.

Przecieki wskazują na to, że Canon EOS R10 może mieć matrycę APS-C o rozdzielczości 24,2 Mpix, zaś prędkość zdjęć w serii może wynieść 15 kl./s z migawką mechaniczną, a elektroniczną na 23 kl./s. Doniesienia mówią jednak tylko o jednym slocie na karty SD UHS-II.

Canon EOS R7 nadchodzi. Sprawdzi się w reportażu?

Co do Canona EOS R7, to już inna bajka. Ten korpus, jak można wywnioskować z cyfry w nazwie, może być odpowiednikiem lubianej przez fotoreporterów lustrzanki cyfrowej Canon EOS 7D. Czy tak będzie? Przekonamy się za jakiś czas – na te chwilę zostaje nam nasycić się plotkami.

Canon EOS R7 zapowiada się znacznie ciekawiej niż Canon EOS R10. Podobno będzie miał stabilizowaną matrycę APS-C o rozdzielczości 32,5 Mpix z technologią Dual Pixel CMOS AF, 2 sloty kart pamięci SD UHS-II, jak też zrobi 15 zdjęć w serii na migawce mechanicznej ( do 30 kl./s z elektroniczną), nagra wideo w 4K/60p lub Full HD/120p, a na dodatek w krzywej C-Log 3/ HDR PQ.

Wraz ze wspomnianymi bezlusterkowcami, mogą zadebiutować dwa nowe obiektywy: Canon RF-S 18-45 mm IS oraz Canon RF-S 18-150 mm IS. Jak wskazuje ich rozszerzenie z literą S, oba mogą być kierowane do korpusów z matrycami APS-C.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)