Canon EOS R7 oraz Canon EOS R10: Idzie nowe? Wyciekła specyfikacja

Canon EOS R7 oraz Canon EOS R10: Idzie nowe? Wyciekła specyfikacja
Marcin Watemborski

11.05.2022 11:44, aktual.: 26.07.2022 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dawno nie było żadnych nowych aparatów Canona, prawda? Być może niedługo się to zmieni dzięki premierze modeli Canon EOS R7 oraz Canon EOS R10. Póki co, w internecie pojawiły się pierwsze plotki na temat wspomnianych bezlusterkowców, ale zapowiadają się piekielnie interesująco.

Canon EOS R10. Czy wypełni lukę w segmencie amatorskim?

Na tę chwilę w ofercie Canona nie znajdziemy nowoczesnego bzlusterkowca dla amatorów. Dawno temu pojawił się budżetowy Canon EOS RP – tuż po premierze Canona EOS R, lecz trudno mówić o nim w kontekście aparatu dla początkujących. Tę lukę może niebawem wypełnić model Canon EOS R10, domniemany następca Canona EOS M5 i wycofywanego Canona EOS M6 Mark II.

Przecieki wskazują na to, że Canon EOS R10 może mieć matrycę APS-C o rozdzielczości 24,2 Mpix, zaś prędkość zdjęć w serii może wynieść 15 kl./s z migawką mechaniczną, a elektroniczną na 23 kl./s. Doniesienia mówią jednak tylko o jednym slocie na karty SD UHS-II.

Canon EOS R7 nadchodzi. Sprawdzi się w reportażu?

Co do Canona EOS R7, to już inna bajka. Ten korpus, jak można wywnioskować z cyfry w nazwie, może być odpowiednikiem lubianej przez fotoreporterów lustrzanki cyfrowej Canon EOS 7D. Czy tak będzie? Przekonamy się za jakiś czas – na te chwilę zostaje nam nasycić się plotkami.

Canon EOS R7 zapowiada się znacznie ciekawiej niż Canon EOS R10. Podobno będzie miał stabilizowaną matrycę APS-C o rozdzielczości 32,5 Mpix z technologią Dual Pixel CMOS AF, 2 sloty kart pamięci SD UHS-II, jak też zrobi 15 zdjęć w serii na migawce mechanicznej ( do 30 kl./s z elektroniczną), nagra wideo w 4K/60p lub Full HD/120p, a na dodatek w krzywej C-Log 3/ HDR PQ.

Wraz ze wspomnianymi bezlusterkowcami, mogą zadebiutować dwa nowe obiektywy: Canon RF-S 18-45 mm IS oraz Canon RF-S 18-150 mm IS. Jak wskazuje ich rozszerzenie z literą S, oba mogą być kierowane do korpusów z matrycami APS-C.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)