Canon wciąż stabilnie na rynku aparatów premium. Czy ma się z czego cieszyć?

Canon wciąż stabilnie na rynku aparatów premium. Czy ma się z czego cieszyć?

Canon wciąż stabilnie na rynku aparatów premium. Czy ma się z czego cieszyć?
Marcin Falana
29.04.2016 13:45, aktualizacja: 29.04.2016 15:45

Ostatnie lata nie są łatwe dla firm fotograficznych. Rynek aparatów cyfrowych wciąż jest w recesji, jednak niektórzy gracze radzą sobie z tym lepiej niż inni.

Raport finansowy Canona za pierwszy kwartał 2016 roku pokazuje spadek wpływów, jednak sprzedaż aparatów z wymienną optyką ma się lepiej niż się można było spodziewać. Już jakiś czas temu pisaliśmy, że najlepiej ma się segment aparatów premium i po wynikach Canona można wnioskować, że ten trend się utrzymuje.

Podczas, gdy wciąż spada sprzedaż wszystkich aparatów cyfrowych o 12%, największy wpływ mają na to proste kompakty, które notują 22% spadków. Mimo to Canon podaje, że seria G sprzedaje się bardzo dobrze. Sprzedaż aparatów z wymienną optyką jest porównywalna z pierwszym kwartałem 2015 roku, głównie dzięki dobrym wynikom 80D oraz M3 i M10 na rynku azjatyckim. Aparaty systemowe stanowią 49% sprzedaży i 84% przychodów Canona.

Obraz

Patrząc w przyszłość Canon zakłada, że w 2016 roku sprzedaż cyfrowych kompaktów spadnie o 24%, mimo dobrych wyników serii G. Japończycy przewidują także spadek o 7% aparatów systemowych. Wszystko to przy założeniu, że Jen utrzyma wysokie kursy, co zmniejsza wartość sprzedaży zagranicznej.

Jednym słowem Canon pod względem sprzedaży aparatów cyfrowych, szczególnie tych droższych od serii G do lustrzanek, ma się całkiem dobrze. Wygląda na to, że wciąż mając do wydania większą sumę pieniędzy na sprzęt fotograficzny, wielu użytkowników decyduje się na sprawdzone rozwiązania. Dane CIPA dla całej branży pokazują spadek prawie 10% w sprzedaży aparatów systemowych i 17% w lustrzankach rok do roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)