Ciekawska wiewiórka na zdjęciach. Była zafascynowana swoim odbiciem

Ciekawska wiewiórka na zdjęciach. Była zafascynowana swoim odbiciem
Źródło zdjęć: © © Bas Nieuwenhuizen / Carter News via Forum
Marcin Watemborski

08.06.2022 11:18, aktual.: 08.06.2022 13:18

Zwierzęta niejednokrotnie potrafią nas zaskoczyć i wprawić w naprawdę dobry nastrój. Świetnym przykładem jest ta dzika wiewiórka, która w tafli wody dostrzegła swoje odbicie. Próbowała je zaczepiać. Całe zajście ujął miłośnik fotografii.

Bas Nieuwenhuizen z Zuidland w Holandii wyszedł na spacer ze swoim aparatem. Podczas czatowania na zwierzęta dostrzegł niezwykłą scenę. Wiewiórka przyglądała się swojemu odbiciu w wodzie. Cała sytuacja trwała na tyle długo, że miłośnikowi dzikiej przyrody udało mu się złapać kilka przepięknych kadrów rodem z bajek Disneya.

Seria zdjęć została zarejestrowana w idealnym momencie. Sposób naświetlenie i kąt fotografowania pokazują zwykłą scenę w magiczny sposób. Wiewiórka dotyka na kilku kadrach tafli i uważnie przygląda się swojemu odbiciu. Woda stworzyła tu niezwykłą iluzję optyczną, która wygląda jakby "po drugiej stronie" było identyczne zwierzę.

Obraz
© © Bas Nieuwenhuizen / Carter News via Forum

Patrząc na to, jak dużo zdjęć wiewiórek jest w sieci, musi to być bardzo wdzięczny temat do fotografowania. Niektórzy budują dla nich domki w ogrodzie i bacznie czekają na zainteresowanie tych niewielkich gryzoni, a inni mają tyle szczęścia, że wiewiórka staje się ich zwierzątkiem domowym i dumnie pozuje do portretów.

Dla Basa Nieuwenhuizena fotografia jest odskocznią od codzienności. W tygodniu pracuje jako mechanik samochodowy, a w wolnym czasie oddaje się obserwowaniu przyrody. Jest to dla niego sposób na oderwanie się od zgiełku miasta i zapachu smaru, na rzecz woni sosen i dźwięku szumiących koron drzew.

Obraz
© © Bas Nieuwenhuizen / Carter News via Forum

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)