Czy Samsung połączy siły z OLYMPUSEM? Tak, dobrze czytacie

Czy Samsung połączy siły z OLYMPUSEM? Tak, dobrze czytacie

Czy Samsung połączy siły z OLYMPUSEM? Tak, dobrze czytacie
Marcin Watemborski
09.04.2021 09:12, aktualizacja: 09.04.2021 11:12

Chwila, moment, przecież fotograficzny Olympus już nie istnieje, a w jego miejsce powstała firma OM Digital Solutions. O co tu chodzi? My też się zastanawiamy, ale są doniesienia, które częściowo to wyjaśniają.

Fotografia mobilna i fotografia obliczeniowa to działki, które rozwijają się bardzo prężnie. Samsung po zaprezentowaniu modelu Galaxy S21 Ultra pokazał, że bierze temat ekstremalnie poważnie. Osiągi fotograficzne aparatu w tym smartfonie są po prostu doskonałe.

Doniesienia z branży wspominają, że Samsung połączy siły z Olympusem, by stworzyć coś jeszcze lepsze. Chodzi o moduły aparatu w składanym Samsungu Galaxy Fold 3 oraz potencjalnie nadchodzącym flagowcu – modelu Samsung Galaxy S22.

Nasuwa się jednak bardzo ważne pytanie: "Ale jak to z Olympusem?". Dział fotograficzny tej firmy został wykupiony przecież JIP, a to, co zostało z Olympusa zajmuje się technologiami medycznego. Departament obrazowania został zlikwidowany, a w jego miejsce powstała nowa firma – OM Digital Solutions.

Wpisy na Twitterze osób, które rozpowszechniają informacje o współpracy dwóch firm, zdecydowanie mają na myśli dawnego Olympusa, czyli nową firmę. I taktycznie, gdyby Samsung połączył siły z OM Digital Solutions byłoby to ciekawe. Jeśli ta druga firma dostarczyłaby wysokiej jakości optykę do zaawansowanych matryc producenta smartfonów, byłoby to dla niej świetne wejście na nowy rynek już u początku kariery.

Ostatnio OM Digital Solutions informowało o tym, że nie powstaną ich aparaty pełnoklatkowe, a będą koncentrować się rozwoju systemu Mikro Cztery Trzecie. A co, gdyby tak wsadzić matrycę MFT do smartfona fotograficznego…?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)