DxO PhotoLab ze wsparciem dla Apple M1

DxO PhotoLab ze wsparciem dla Apple M1

DxO PhotoLab ze wsparciem dla Apple M1
Marcin Watemborski
10.12.2020 08:42, aktualizacja: 26.07.2022 14:37

Jeśli posiadacie DxO PhotoLab i jesteście posiadaczami nowych komputerów Apple ze strukturą M1, możecie za darmo zaktualizować program do wersji 4.1 i przestać martwić się kompatybilnością. Pojawiły się również inne usprawnienia.

Zaledwie w październiku 2020 zobaczyliśmy DxO PhotoLab w wersji 4.0 wraz z technologią DeepPRIME, czyli sztuczną inteligencję wspierającą odszumianie. Została ona wyszkolona na podstawie milionów zdjęć i ma za zadanie znacznie poprawiać jakość zdjęć w nowych aparatach, jak i starszych.

Właśnie miała premiera jeszcze nowsza wersja DxO PhotoLab 4.1, która ma koncentrować się na wydajności programu. Dotyczy to zwłaszcza działania na komputerach Apple M1. Skok działania ma być nawet 5-krotny w porównaniu do starszych wydań.

DxO PhotoLab 4 Full Review

Dodatkiem w DxO PhotoLab 4.1 jest poprawione koło barw DxO Colorwheel. Od teraz będzie ono wyświetlało masę podczas edycji wybranego przez użytkownika koloru (nasycenie i luminacja). Znacząco ułatwi to kontrolę nad retuszem konkretnych obszarów.

Wśród ulepszeń pojawił się również zmieniony interfejs użytkownika, który pozwoli na bardziej przejrzyste przeglądanie zaawansowanej historii edycji obrazu oraz wyświetli dodatkowe okienko z parametrami zdjęcia.

DxO PhotoLab 4.1 dodaje obsługę plików z kilku urządzeń: Panasonic Lumix S1H, DJI Mavic Air 2, Nikon Z6 II, Sony A7S III oraz Sony A7C.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)