Fotoedytor z Olimpiady potwierdza: Canon EOS R3 ma 24 Mpix!

Fotoedytor z Olimpiady potwierdza: Canon EOS R3 ma 24 Mpix!

Fotoedytor z Olimpiady potwierdza: Canon EOS R3 ma 24 Mpix!
Marcin Watemborski
03.08.2021 07:26, aktualizacja: 03.08.2021 09:28

Canon EOS R3 został zaobserwowany na testach podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Internauci sprawdzili dane EXIF z plików i na bazie tego wyciągnęli informacje o rozdzielczości matrycy. Wychodzi na to, że mieli rację.

Canon EOS R3 to oczekiwany przez miłośników sprzętu fotograficznego pełnoklatkowy bezlusterkowiec, który ma stanąć na samej górze hierarchii linii aparatów Canona. Wiemy o nim dość sporo z tego, co przekazał sam producent, ale niektórych rzeczy dowiedzieli się internauci dzięki analizie zdjęć.

Wspomniany korpus pojawił się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, gdzie Jeff Cable szeroko się nim chwalił, a Atiba Jefferson korzystał z niego podczas zawodów deskorolkowych. Na podstawie danych EXIF ze zdjęć tego pierwszego, internetowi specjaliści wyciągnęli informację, że rozdzielczość matrycy korpusu wynosi 24 megapiksele. Nie zostało to oficjalnie potwierdzone przez Canona.

Pewien edytor zdjęć, który zajmuje się wybieraniem najlepszych kadrów na letniej Olimpiadzie w Tokio, potwierdził informację o rozdzielczości matrycy. DPReview podaje, że w rozmowie ze znawcą wyszła na jaw maksymalna rozdzielczość zdjęć, czyli 6000 x 4000 pikseli. Innymi słowy – Canon EOS R3 będzie miał rozdzielczość matrycy równą 24 megapikselom oraz będzie rejestrował zdjęcia domyślnie w stosunku boków 3:2.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)