Fujifilm koncentruje się na branży medycznej. Czy to koniec działu fotograficznego?

Fujifilm koncentruje się na branży medycznej. Czy to koniec działu fotograficznego?

Fujifilm koncentruje się na branży medycznej. Czy to koniec działu fotograficznego?
Marcin Watemborski
10.07.2021 09:26, aktualizacja: 26.07.2022 14:25

Pierwszy raz wspominaliśmy o firmie Fujifilm w branży medycznej, zahaczając o temat produkcji leku wspierającego leczenie COVID-19, choroby wywoływanej prze koronawirusa SARS-CoV-2. Wówczas nie była to jedyna firma fotograficzna zajmująca się opieką zdrowotną. Kodak też miał w tym swój udział. Teraz wygląda na to, że Fujifilm zmienia strategię biznesową.

Fujifilm nie jest jedyną firmą fotograficzną zajmującą się również branżą zdrowotną. Kodak zajmuje się produkcją leków, Olympus i Konica Minolta dotykają tematów endoskopów czy rezonansów magnetycznych. To dość interesujące, że te branże na pewnym poziomie się łączą.

Podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, firma Fujifilm zwróciła się w kierunku branży medycznej. Około 13 proc. obecnych dochodów firmy pochodzi właśnie z stamtąd. Pod koniec czerwca 2021 roku pojawił się nowy prezes Fujifilm - Teiichi Goto. W przedstawionej przez niego strategii biznesowej firmy opieka zdrowotna zajmuje bardzo ważne miejsce.

Firma zapowiedziała, że zainwestuje 850 milionów dolarów w swój oddział medyczny – Diosynth Biotechnologies. Spółka zajmuje się nie tylko badaniami, ale również technologią mRNA, w tym produkcją szczepionek przeciwko COVID-19. Najbardziej zaawansowane działania naukowe dotyczą jednak terapii genowych, które są badane na potrzeby USA oraz Wielkiej Brytanii.

Jak donosi agencja Reutera, Teiichi Goto zapowiedział dodatkową inwestycję w branżę medyczną w przeciągu najbliższych 3 lat. Ma być to aż 11 miliardów dolarów. Pieniądze pomogą Fujifilm skoncentrować się na opracowywaniu oraz wytwarzaniu leków, co ma prowadzić do przekierowania źródła finansowania firmy.

Po powyższych ogłoszenia, media od razu zainteresowały się kierunkiem rozwoju Fujifilm. Goto zapytany o przemysł fotograficzny wytłumaczył, że zwrot w kierunku opieki zdrowotnej faktycznie jest ważnym krokiem, ale firma nie zamierza porzucać działu fotografii. Fujifilm ma ogromne doświadczenie w produkcji materiałów światłoczułych, aparatów, papierów i innych rozwiązań technologicznych.

Podczas trwania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, głównym źródłem zysków Fujifilm były leki oraz produkcja półprzewodników. Niestety dział fotograficzny przyniósł w tym okresie straty.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)