Olympus sprzedaje swój dział fotograficzny. Co dalej?

Olympus sprzedaje swój dział fotograficzny. Co dalej?24.06.2020 11:49
Olympus sprzedaje swój dział fotograficzny. Co dalej?

Jeszcze niedawno firma Olympus zaprzeczała temu, że zamierza opuścić rynek fotograficzny. Później poinformowała o zamknięciu firm w Korei, a teraz… sprzedaje swój dział fotograficzny firmie Japan Industrial Partners. Celem rozwoju firmy jest rynek medyczny oraz przemysłowy.

Olympus prze 84 lata produkował aparaty fotograficzne. W portfolio firmy jednak to nie jedyna gałąź biznesu. Są też liczne rozwiązania dla przedsiębiorstw oraz medycyny – w tym zaawansowane wzierniki, które można było zobaczyć m.in. na imprezie Olympus Perspective Playground, która odbyła się we Wrocławiu jakiś czas temu.

Olympus, jak każda marka, ma swoich zwolenników. Jeden z twórców systemu Mikro Cztery Trzecie podjął bardzo poważne kroki i sprzedał swój dział fotograficzny holdingowi Japan Industrial Partners – temu samemu, który wykupił lata temu dział komputerowy Sony VAIO. Olympus informuje, że zamierza skoncentrować się na bardziej dochodowych rynkach, niźli stosunkowo niewielka branża fotograficzna.

Póki co niewiele wiadomo o nadchodzących działaniach firmy, ani o tym, jak wpłynie to na posiadaczy sprzętu Olympusa, w tym flagowych modeli pokroju Olympusa OM-D E-M1 Mark III. Ten producent sprzętu miał problemy finansowe już od jakiegoś czasu, które pogłębiły się przez aferę finansową z 2013 roku, opiewającą na kwotę 1,7 miliarda dolarów, a w tym roku przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2.

Z informacji, które zostały podane, wiadomo, że obecnie produkowane modele sprzętu wciąż będą sprzedawane oraz pojawią się nowe. Dokładne plany JIP jednak nie są znane, ale patrząc na to, że firma nie doprowadziła marki Sony VAIO do świetności, warto pomyśleć o przyszłościowych inwestycjach w sprzęt.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)