Fujifilm X-T4 pojawi się pod koniec lutego 2020 roku. To pewne!

Fujifilm X‑T4 pojawi się pod koniec lutego 2020 roku. To pewne!

Fujifilm X-T4 pojawi się pod koniec lutego 2020 roku. To pewne!
Marcin Watemborski
05.02.2020 09:17, aktualizacja: 05.02.2020 10:17

Dopiero co zobaczyliśmy aparat kompaktowy Fujifilm X100V, a już wiemy, kiedy dokładnie wyląduje Fujifilm X-T4, nowy flagowiec w rodzinie Fujifilm X. Podczas spotkania X-Summit w Londynie, producent zapowiedział nowości, a korpus jest jedną z nich.

Podczas spotkania London 2020 X-Summit, czyli dorocznej konferencji Fujifilm, został pokazany aparat Fujifilm X100V (nowa matryca, nowy obiektyw, nowe opcje!), ale to nie wszystko. Fujifilm pokazało zapowiedź obiektywu, który konstruuje – Fujinon XF 50 mm f/1.0. Będzie to najjaśniejszy obiektyw stałoogniskowy do fotografii portretowej w tym systemie.

Wisienką na torcie jest zapowiedź premiery bezlusterkowca z matrycą APS-C – Fujifilm X-T4, który zastąpi dotychczasowego flagowca – Fujifilm X-T3. Na stronie internetowej Fujifilm zostało odpalone odliczanie do premiery. Spekulacje na temat specyfikacji nadchodzącego aparatu są obiecujące.

Według różnych źródeł, Fujifilm X-T4 może mieć wbudowany system stabilizacji matrycy, co byłoby spełnieniem marzeń wielu użytkowników. Od premiery modelu Fujifilm X-H1 wszyscy czekają na to, aż w serii X-T pojawi się stabilizowany sensor. Czy będzie to nowa wersja matrycy X-Trans jeszcze nie wiadomo. Patrząc na to, że co generację aparatów X-T pojawia się inny czujnik – to możliwe, lecz niepewne. Warto zwrócić uwagę na to, że nowy aparat Fujifilm X100V ma ten sam przetwornik obrazu, co Fujifilm X-T30 oraz Fujifilm X-T3.

Jako ciekawostka dodam to, że Fujifilm wspomina o pracach nad 400-megapikselową matrycą do systemu Fujifilm GFX. Mają rozmach!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)