Fujifilm X-T4 już w lutym? Może mieć stabilizację matrycy

Fujifilm X‑T4 już w lutym? Może mieć stabilizację matrycy

Fujifilm X-T4 już w lutym? Może mieć stabilizację matrycy
Marcin Watemborski
13.01.2020 09:01, aktualizacja: 13.01.2020 10:01

Od czasu, gdy Fujifilm pokazało model X-T3 minęło już prawie 1,5 roku. Pokazanie nowego modelu po takim czasie zaburza 2-letni cykl życia produktu, ale może warto. Zapowiada się ciekawie, ale bez rewelacji. Oprócz Fujifilm X-T4 może pojawić się również Fujifilm X100V, czyli nowa wersja popularnego kompatku.

Zaczął się kolejny rok, więc pojawiają się nowe aparaty. Zobaczyliśmy ostatnio Nikona D780 oraz Canona EOS 1D-X Mark III. Na rynku bezlusterkowców trwa póki co cisza, którą może przełamać Fujifilm X-T4 oraz Fujifilm X100V, czyli nowe propozycje eleganckich aparatów w stylu retro.

Fuji Rumors, powołując się na zaufane źródła, donosi o specyfikacjach dwóch aparatów. Pierwszym jest Fujifilm X-T4, sukcesor modelu X-T3 i kontynuacja jeden z głównych linii systemu Fujifilm X. Premiera Fujifilm X-T4 może odbyć się w lutym 2020 roku, a dostawy już w marcu. Według Fuji Rumors, korpus będzie wyposażony w stabilizowaną matrycę, dzięki nowemu systemowi, który został znacznie pomniejszony do tego, stosowanego w Fujifilm X-H1. Wygląda na to, że Fujifilm X-H2 może nigdy nie powstać.

Drugi aparat, Fujifilm X100V, jest następcą modelu Fujifilm X100F, który ma mieć odświeżony obiektyw o ogniskowej 23 mm (ekwiwalent 35 mm na pełnej klatce). Istnieje prawdopodobieństwo, że będzie wyposażony w nową matryce – być może tę samą, co X-T3 lub nowszą. Użytkownicy spodziewają się również nowego wizjera EVF.

Według portalu Nokishita premiera odbędzie się 4 lutego 2020 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)