Katalog aparatów fotograficznychFujifilm X100T
Fujifilm X100T
Fujifilm X100T
  • Rodzaj: Aparat kompaktowy
  • Nośniki zapisu: SD
  • Maksymalny rozmiar zdjęcia: 4896 x 3264 px
  • Rozdzielczość matrycy: 16 Mpix
  • Rozmiar matrycy: APS-C (23.6 x 15.8 mm)
Ocena użytkowników
4.236 ocen
Twoja ocena

Model Fujifilm X100T to aparat kompaktowy, którego premiera miała miejsce w 2014 roku. Design sprzętu nawiązuje do stylu retro, ale parametry odpowiadają wymaganiom współczesnego użytkownika.

Fujifilm X100T – parametry

Model Fujifilm X100T to aparat kompaktowy z generacji zaawansowanych technicznie kompaktów Fujifilm X100, którego bezpośrednim poprzednikiem jest Fujifilm X100S. Podobnie jak on omawiany model posiada matrycę APS-C X Trans CMOS II 16,3 Mpix. Producenci ponadto postawili na obiektyw f/2 z pojedynczym zoomem optycznym i 49-punktowy centralny, pojedynczy autofocus z detekcją kontrastu, detekcją fazy i trybem rozpoznawania twarzy.

Funkcjonowanie modelu Fujifilm X100T usprawnia wydajny procesor EXR II. Precyzyjne obserwowanie kadru umożliwia hybrydowy wizjer (optyczny i elektroniczny). Ten kompakt od Fujifilm zdjęcia zapisuje w formatach JPEG i RAW na karcie pamięci SD/SDHC/SDXC (posiada jeden slot).

Zasilanie w Fujifilm X100T odbywa się za pomocą akumulatora litowo-jonowego NP-95 Li-Ion, którego pojemność pozwala na wykonanie od 200 do nawet 300 zdjęć na jednym ładowaniu. Co ciekawe omawiany aparat umożliwia zamocowanie baterii w dwóch kierunkach, co ułatwia i przyspiesza wymianę. Model ma wbudowane gniazdo USB 2.0, mini HDMI oraz gniazdo mikrofonu. Poza tym producent zastosował w nim gorącą stopkę o dwojakiej funkcji – może służyć do zamontowania zewnętrznej lampy błyskowej albo wyzwalacza radiowego. Zaletą modelu Fujifilm X100T jest wbudowany moduł łączności Wi-Fi. Dzięki temu możliwe jest szybkie przesyłanie obrazów i nagrań na połączone urządzenie inteligentne, a także zdalne sterowanie aparatem ze wspomnianego sprzętu.

Fujifilm X100T – design

Model Fujifilm X100T niewiele różni się w kwestii wyglądu od swoich poprzedników. W dalszym ciągu z powodzeniem czerpie garściami ze stylu retro. Bryła jest smukła i elegancka. Jej części wykonane są głównie ze stopów magnezu, ale w dużej mierze powierzchnię korpusu aparatu Fujifilm X100T pokrywa estetyczna faktura przypominająca skórę. Materiały wykonania są wysokiej jakości, a cała obudowa zdaje się idealnie spasowana.

W centrum frontu Fujifikm X100T znajduje się duży obiektyw otoczony srebrnym pierścieniem, powyżej okno wizjera. Po lewej stronie widoczny jest delikatnie uwypuklony uchwyt na prawą dłoń, zredukowany w porównaniu do poprzedniego modelu od Fujifilm. Z tyłu bryły wbudowany został 3-calowy wyświetlacz LCD 1 Mpx, a wokół niego w logicznej konfiguracji przyciski funkcyjne.

Fujifilm X100T – akcesoria

W zestawie z Fujifilm X100T użytkownik otrzyma standardowo instrukcję obsługi sprzętu, a także akumulator i dedykowaną mu ładowarkę. Poza tym w pudełku znajdzie się też pasek na ramię, kabel USB i dekielek na obiektyw.

Fujifilm X100T – cena

W dniu swojej premiery w 2014 roku kompakt Fujifilm X100T wyceniono na 1300 dolarów (wg kursu dolara na czas premiery kwota wynosiła około 4000 zł). Po czterech latach cena tego modelu od Fujifilm nie uległa zmianie. Egzemplarze używane wraz z pełnym wyposażeniem dostępne na licytacjach wyceniane są na około 3000-3500 zł.

Dane techniczne
ProducentFujifilm
RodzajAparat kompaktowy
Bagnet
Nośniki zapisuSD
Data premiery2014
Cena w dniu premiery$1299.95
Fujifilm X100T - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do Fujifilm X100T
Artykuły o Fujifilm X100T