Jak znaleźć dobre zdjęcia na swoją stronę i nie wydać dużych pieniędzy?

Jak znaleźć dobre zdjęcia na swoją stronę i nie wydać dużych pieniędzy?

Zdjęcia stockowe Depositphotos.com
Zdjęcia stockowe Depositphotos.com
blomedia
29.05.2012 14:10, aktualizacja: 26.07.2022 20:32

Na Fotoblogii coraz częściej piszemy o kradzieżach zdjęć, pozwach, oszustwach. Co może zrobić uczciwa osoba poszukująca dobrych zdjęć na swoją stronę czy blog? Może wykonać je sama lub po prostu skorzystać z banku zdjęć stockowych.

Na Fotoblogii coraz częściej piszemy o kradzieżach zdjęć, pozwach, oszustwach. Co może zrobić uczciwa osoba poszukująca dobrych zdjęć na swoją stronę czy blog? Może wykonać je sama lub po prostu skorzystać z banku zdjęć stockowych*.

Mimo tak rażącego braku poszanowania praw autorskich zdjęć w Internecie, słabych stawek dla fotoreporterów za zdjęcia do Sieci fotografie odgrywają ogromną rolę w wirtualnym świecie. Dobre zdjęcia czy grafika są potrzebne już na poziomie tworzenia szablonu strony internetowej czy bloga, później mogą posłużyć także np. do ilustrowania artykułów, podstron czy nawet bannerów.

Dobra fotografia przyciąga wzrok i odpowiada za sporo wejść w dany artykuł w serwisie czy blogu. Jednocześnie chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie można pobierać dowolnych zdjęć, które znajdują się w Internecie, bo w takim przypadku łamie się prawo. Podpis w stylu „Fot. Google” też nie wystarczy. Gdzie w takim razie znaleźć dobre zdjęcia na stronę?

Wiele zależy od zapotrzebowania na zdjęcia czy inne pliki graficzne. Z pewnością warto odwiedzić internetowy bank zdjęć stockowych, co zazwyczaj szybko rozwiązuje problem. Stosunkowo nowym i dobrze rozwijającym się bankiem zdjęć jest Depositphotos, który oferuje zarówno kupno, jak i sprzedaż zdjęć na licencji royalty-free. To dobre miejsce dla osób, które potrzebują pojedynczego zdjęcia lub zaledwie kilku fotografii. Na Depositphotos możecie skorzystać z darmowego abonamentu na próbę, w ramach którego przez 7 dni można pobrać do 5 plików dziennie z całej bazy banku. Dla osób, które potrzebują więcej różnego rodzaju plików, dostępne są oczywiście inne abonamenty - przeważnie  elastyczne i zapewniające możliwość wyboru zarówno czasu, jak i liczby zdjęć do pobrania.

Obraz

Przeglądając zdjęcia stockowe Depositphotos.com, traficie na informacje dotyczące promocji właścicieli stron i blogerów. Jeśli ktoś prowadzi własny serwis, może otrzymać darmowy abonament w zamian za napisanie artykułu promującego opisywany bank zdjęć. Nie każdy otrzyma identyczny abonament – jego wartość zależy przede wszystkim od wartości strony autora. Im jest ona lepsza, tym ciekawszą ofertę dostanie twórca. W oko wpadła nam też ciekawa propozycja dla osób chcących zorganizować konkurs i promować dzięki temu swoją stronę. Twórcy Depositphotos.com oferują możliwość ufundowania nagród w postaci abonamentów do ich banku zdjęć.

Ten przykład pokazuje, że aby być uczciwym oraz szanować prawa autorskie fotografów, wcale nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na zakup czy zlecenie wykonania fotografii. W wielu wypadkach wystarczy przejrzeć zdjęcia stockowe Depositphotos.com i wybrać coś dla siebie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)