Jak zrobić ramkę w Photoshopie? Szybki i prosty sposób

Jak zrobić ramkę w Photoshopie?
Jak zrobić ramkę w Photoshopie?
Źródło zdjęć: © fot. Shutterstock
Kasia Piotrowska

03.04.2020 12:21, aktual.: 26.07.2022 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy z nas lubi uwieczniać niezapomniane momenty na fotografiach. Później zawsze wspomina się je z uśmiechem na twarzy. Warto podkreślać je oryginalnymi akcentami np. ramkami. Jak zrobić ramkę w Photoshopie? Poniżej prezentujemy najprostszy sposób.

Zdjęcia możemy podkreślać na różne sposoby, zarówno bawiąc się ustawieniami technicznymi, jak i dodając im oryginalne akcenty. Często są to emotikonki, śmieszny tekst w dymkach lub kolorowe ramki. Te ostatnie z pewnością mają duży wpływ na postrzeganie fotografii.

Dobranie odpowiedniej kolorystyki czy wzorów ma w nich kluczowe znaczenie. Warto więc tworzyć ramki samemu, ponieważ nie każdy gotowy szablon może pasować do zdjęcia. Jak zrobić ramkę w Photoshopie? Oto prosty i ekspresowy sposób.

Jak zrobić ramkę do zdjęcia w Photoshopie?

Po tym, jak uruchomimy program Adobe Photoshop, w pierwszej kolejności otwieramy zdjęcie, do którego chcemy stworzyć ramkę. Warto pracować na gotowym zdjęciu, dzięki czemu lepiej dopasujemy do niego kolorystykę i styl ramki. Pamiętajmy jednak, aby tworzyć ją na innej warstwie niż zdjęcie, by w razie potrzeby móc w każdej chwili szybko edytować ramkę.

By stworzyć nową warstwę, wystarczy wybrać z górnego menu narzędzie Warstwa → Nowa→ Warstwa lub zastosować skrót klawiszowy [Shift] + [Ctrl/Command] + [N], następnie nadać nazwę warstwie i zatwierdzić "OK". Później możemy przyjść do dodawania ramki do zdjęcia:

  1. Na początku możemy posłużyć się narzędziem do zmiany obszaru roboczego, co pozwoli nam na edycję samej ramki, a nie przycinanie zdjęcia. Wybieramy Okno → Przestrzeń robocza→ Nowa przestrzeń robocza i nadajemy jej nazwę.
  2. Teraz naciskamy Ctrl/Command + Alt + C lub Obraz→ Zmiana rozmiaru (zmiana rozmiaru obszaru).
  3. Wybieramy grubość ramki (najbardziej estetycznie wygląda obszar o takich samych wymiarach w pionie i poziomie-należy wpisać taką samą wartość w polach wysokość oraz szerokość) i kolor. Dla lepszego dopasowania możemy pipetą pobrać odcień z danego elementu na fotografii.

Podstawowy wygląd ramki gotowy. Jeśli stawiamy na minimalizm, już na tym etapie możemy zakończyć pracę nad zdjęciem. Dobrym rozwiązaniem jest również podkreślenie ramki akcentami. Najprościej będzie wykonać je za pomocą różnorodnych kształtów pędzla, które oferuje nam program. Kiedy będziemy zadowoleni z wyglądu naszej ramki, plik należy zapisać w odpowiednim formacie. Oto prosty sposób na to, jak zrobić ramkę w Photoshopie nie poświęcając na to wiele czasu.

Zobacz więcej pomysłów na upiększanie zdjęć w Photoshopie:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)