Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Wrocławskie Muzeum Architektury szuka kobiety ze zdjęcia

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Wrocławskie Muzeum Architektury szuka kobiety ze zdjęcia
Marcin Watemborski

15.04.2021 15:50, aktual.: 26.07.2022 14:29

Zdjęcie wrocławskiego Manhattanu autorstwa Chrisa Niedenthala zna chyba każdy. Jest to jeden z najczęściej udostępnianych kadrów tego miejsca. Sama fotografia pochodzi z 1982 roku. Do dziś nie wiadomo, kim jest kobieta na balkonie. Wrocławskie Muzeum Architektury szuka odpowiedzi.

Chris Niedenthal to znany fotoreporter, który znaczną część swojego portfolio zebrał w czasach PRL-u. Udokumentował ducha tamtych czasów doskonale – od spotkań codziennych do stanu wojennego. Dzisiaj przyjrzymy się jednemu zdjęciu ze zbioru tego dokumentalisty.

Chodzi o portret kobiety na balkonie jednego z budynków wrocławskiego Manhattanu, jak nazywane są wieżowce przy placu Grunwaldzkim. Niedenthal zrobił to zdjęcie w lecie 1982 roku ze względu na fascynację architekturą Wrocławia. Kolorowo ubrana kobieta na tle szarych murów budynku przepięknie się wyróżniała, a ostre słońce dobrze podkreśliło jej twarz.

Obraz
© © Chris Niedenthal

Wrocławskie Muzeum Architektury postanowiło odnaleźć bohaterkę zdjęcia. Praktycznie nic o niej nie wiadomo. Jedyne, co udało się ustalić to to, że latem 1982 roku mieszkała przy pl. Grunwaldzkim 8, prawdopodobnie na II piętrze. Reszta jest zagadką.

Obraz

Jeśli wiecie cokolwiek na temat kobiety ze zdjęcia, skontaktujcie się z Muzeum pod numerem telefonu: 71 369 99 34 lub mailowo: muzeumarchitektury@gmail.com.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)