Niedawno fotografowała piękno folkloru. Dziś walczy na froncie z Rosjanami

Niedawno fotografowała piękno folkloru. Dziś walczy na froncie z Rosjanami

Niedawno fotografowała piękno folkloru. Dziś walczy na froncie z Rosjanami
Źródło zdjęć: © © Anna Senik / [Instagram](https://www.instagram.com/annasenik/)
Marcin Watemborski
24.03.2022 08:05, aktualizacja: 24.03.2022 09:05

Anna Senik jest fotografką, która koncentruje się na pięknie ukraińskiego folkloru. Na co dzień mieszka w Kijowie i zajmuje się portretami. Gdy w Ukrainie wybuchła wojna, dołączyła do Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej twórczość jest przepiękna, a pseudonim jasno pokazuje polskie korzenie.

Anna Senik funkcjonuje w przestrzeni mediów społecznosściowych pod pseudonimem "Ładna kobieta" pisanym dokładnie w taki sposób – z polskimi znakami. Wrażliwa artystka miększa i pracuje w Kijowie, a od czasu rosyjskiej inwazji wspiera Wojska Obrony Terytorialnej Ukrainy.

Zgodnie z tym, co Anna powiedziała redakcji PetaPixel, fotografuje od ponad 10 lat. Jej styl bazuje na odtwarzaniu tradycyjnych motywów ludowych, co od razu widać. Jej prace można określić jako wizualną definicję sielanki. Zobaczymy tu wiele motywów spokojnego wiejskiego życia, pełnego folklorystycznych motywów – są stogi siana oraz piękne stroje, które od razu na myśl przywodzą polską kulturę. Nie zabrakło też zwierząt hodowlanych, będących nieodłącznym elementem tej pozamiejskiej utopii.

Jeśli chodzi o działalność wojskową, Anna Senik już w 2014 roku zgłosiła się do walki z rosyjskim najeźdźcą. To właśnie wtedy oddziały Federacji Rosyjskiej zaanektowały Krym. Ładna Kobieta jest nie tylko wrażliwą artystką, ale również oddaną swojemu krajowi patriotką. Sama mówi, że zdobyte kilka lat temu doświadczenie na froncie pozwala jej odnaleźć się w nowych realiach, a złapanie za broń jest dla niej łatwiejsze niż tych, którzy nigdy nie walczyli.

Mimo tego, że na tę chwilę Anna nie ma możliwości realizowania swoich sielankowych sesji, to nie porzuca mediów społecznościowych. Dzięki dostępowi do internetu i smartfona może informować na bieżąco ludzi na całym świecie o tym, jak wygląda sytuacja w Kijowie.

Wszyscy życzymy Annie i innym mieszkańcom Ukrainy, by wizje spokojnego życia znów niedługo stały się rzeczywistością.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)