Wojna w Ukrainie. Do ukraińskich Wojsk Obrony Terytorialnej dołącza coraz więcej kobiet

Wojna w Ukrainie. Do ukraińskich Wojsk Obrony Terytorialnej dołącza coraz więcej kobiet

Lesia Filimonowa dołącza do WOT.
Lesia Filimonowa dołącza do WOT.
Źródło zdjęć: © © Reuters via Forum
Marcin Watemborski
15.03.2022 08:50, aktualizacja: 26.07.2022 13:22

Agresja Rosji na Ukrainę wywołała ogromne poruszenie wśród ludności cywilnej zaatakowanego kraju. Ukraińcy oraz Ukrainki coraz chętniej wstępują do Wojsk Obrony Terytorialnej. Po kilkunastu dniach walki Kijów wciąż zostaje niepokonany. Te zdjęcia pokazują ukraińską dumę narodową.

W przeciągu ostatnich kilkunastu dni pokazywaliśmy wam wiele zdjęć z Kijowa oraz jego okolic. Były to nie tylko przygotowania czy życie codzienne, ale również liczne zniszczenia rosyjskiego sprzętu bojowego, co pokazuje, że Ukraina łatwo się nie podda. Rosjanie rozpoczynając inwazję się przeliczyli. Według zdobytych przez wywiady innych krajów informacji, Kijów miał wytrzymać jedynie 4 dni, a wciąż pozostaje wyzwaniem dla wroga.

Najnowsze zdjęcia dostarczone przez agencję Reutera pokazują, że do Wojsk Obrony Terytorialnej Ukrainy wstępują coraz częściej kobiety. Materiały fotograficzne z poprzednich dni pokazywały je zajmujące się przygotowywaniem koktajlów Mołotowa w schronach, lecz dość już tego. Może to świadczyć o tym, że Kijów jest gotowy do obrony.

Obraz
© © Reuters via Forum

Na zdjęciach zobaczymy m.in. Lesię Filimonową (na górze artykułu), która jeszcze kilka dni temu miała na nazwisko Iwaszczenko. Już podczas wojny w Ukrainie wzięła ślub ze swoim narzeczonym Walerijem Filimonowem. To nie jedyna para, która zdecydowała się na ten ruch. Ślub w okopach to coś, czego na pewno zakochani nie zapomną. To też dowód na to, że miłość zawsze wygra z wojną.

Obraz
© © Reuters via Forum
Obraz
© © Reuters via Forum
Obraz
© © Reuters via Forum
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)