Lumix tether to program, który zmieni twojego Panasonika w kamerkę internetową

Lumix tether to program, który zmieni twojego Panasonika w kamerkę internetową

Lumix tether to program, który zmieni twojego Panasonika w kamerkę internetową
Marcin Watemborski
10.06.2020 08:02, aktualizacja: 10.06.2020 10:06

Panasonic jest kolejną firmą, która poszła za głosem ludu i wydała oprogramowanie, które bez dodatkowych narzędzi pozwoli zmienić aparat w kamerkę internetową. Od teraz posiadacze Lumixów będą mogli cieszyć się doskonałą jakością rozmów wideo.

Pisaliśmy niedawno o oprogramowaniu Canona, a później Fujifilm, które umożliwią streamingi on-line bez korzystania z narzędzi takich jak Elgato CamLink 4K. Kolejnym producentem, który dołącza do klubu jest Panasonic i program Lumix Tether.

Lumix Tether to oprogramowanie służące do tetheringu, czyli przesyłania plików do komputera za pośrednictwem kabla. Dotychczasowa funkcjonalność programu ograniczała się do zdjęć, lecz Panasonic postanowił ułatwić życie użytkownikom. Najnowsza wersja nazywa się ”Lumix Tether for Streaming” i jest dostępna dopiero w wersji beta (testowej). Jej zadaniem jest zmiana aparatu w kamerkę internetową i pozwolenie mu na strumieniowanie wideo na żywo.

Wcześniej, by używać Lumixów w formie kamerek internetowych trzeba było instalować programy pokroju OBS i bawić się w przechwytywanie fragmentu pulpitu w gorszej rozdzielczości. Teraz wystarczy podłączyć kabelek, włączyć program i cieszyć się wideo wysokiej jakości. Póki co aplikacja w wersji beta działa z kilkoma aparatami. Są to:

Niestety nie ma, póki co wersji na komputery Apple, a w przypadku pecetów wymagany jest system operacyjny Windows 10. Jeśli jesteście ciekawi działania Lumix Tether, możecie ściągnąć oprogramowanie ze strony producenta.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)