Najlepsze zdjęcia 2019 roku wybrane przez Press Association

Najlepsze zdjęcia 2019 roku wybrane przez Press Association

23 lipca 2019 - Anglia. Boris Johnson, lider Partii Konserwatywnej, okazuje radość po wyjściu z siedziby partii w Westminster. Właśnie dowiedział się, że zostanie nowym premierem Wielkiej Brytanii.
23 lipca 2019 - Anglia. Boris Johnson, lider Partii Konserwatywnej, okazuje radość po wyjściu z siedziby partii w Westminster. Właśnie dowiedział się, że zostanie nowym premierem Wielkiej Brytanii.
Źródło zdjęć: © © Stefan Rousseau / PA Images / FORUM
Marcin Watemborski
16.12.2019 10:12, aktualizacja: 16.12.2019 11:12

Press Association to jedna z większych agencji prasowych na świecie. Od ponad 150 lat dostarcza informacji z całego świata. Zobaczcie selekcję najważniejszych zdjęć i wydarzeń z tego roku.

Press Association jest własnością PA Media Group. Jest to prywatna spółka działająca na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. W jej skład wchodzą znane firmy, jak: Daily Mail and General Trust, News UK oraz UBM.

Głównym zadaniem firmy jest dostarczanie informacji prasowych – zdjęć, tekstów, filmów oraz wszelkich danych. W portfolio PA jest ponad 20 milionów zdjęć on-line i około 10 milionów w fizycznych archiwach.

Jak to przeważnie bywa w przypadku selekcji najważniejszych zdjęć roku – większość opiera się na polityce i wojnach, co mogliście zobaczyć w selekcji agencji FORUM oraz agencji Reutera. Tym razem postanowiliśmy wybrać kilka najciekawszych zdjęć.

12 lutego 2019 - Anglia

Obraz
© © Peter Byrne / PA Images / FORUM

Camilla, księżna Kornwalii, pozuje do zdjęcia na tle muralu Paula Curtisa, zatytułowanego "For All Liverpool's Liver Birds". Jest to jeden z bardziej znanych murali w całej Anglii. Powstał w sierpniu 2017 roku i w ciągu 2 dni stał się rozpoznawalny w mediach społecznościowych na całym świecie. Artysta wspomina, że stworzył go, bo chciał po prostu poprawić ludziom humor.

27 lutego 2019 - Irlandia Północna

Obraz
© © Aaron Chown / PA Images / FORUM

Kate, księżna Cambridge, nalewa piwo w towarzystwie swojego męża Williama, księcia Cambridge podczas wizyty w Belfaście. tego wieczoru odbywało się nieoficjalne przyjęcie na cześć młodych ludzi, którzy swoją kreatywnością wpływają na rozwój Irlandii Północnej. Dobrze czasem jest zobaczyć parę wywodzącą się z rodziny królewskiej podczas zwykłych czynności - bez pompy. Mina Kate mówi sama za siebie.

24 lutego 2019 - USA

Obraz
© © Alberto Rodriguez / PA Images / FORUM

Lady Gaga płacze wzruszona po odebraniu Oskara w hollywodzkim Dolby Theatre. Podczas 91 gali rozdania nagród, artystka wykonała wraz z Bradleyem Cooperem utwór "Shallow", którym podbili serca całego świata.

21 kwietnia 2019 - Anglia

Obraz
© © Victoria Jones / PA Images / FORUM

Policja usuwa demonstrantów z Waterloo Bridge w Londynie. Protesty dotyczyły zmian klimatycznych, ochrony środowiska i traktowania zwierząt. Co ciekawe - pokrywało się to z galą rozdania nagród Sony World Photography Awards 2019 i byłem wtedy w Londynie. Most wyglądał pięknie - był przyozdobiony i co chwilę odbywały się różne przemówienia oraz zabawy dla przechodzących ludzi.

14 czerwca 2019 - Szkocja

Obraz
© © Andrew Milligan / PA Images / FORUM

Nowonarodzona samiczka makaka o imieniu Daisy wtula się w swojego ojca Olivera. Scenę ujął Andrew Milligan podczas wizyty na dzień ojca w Blair Drummond Safari Park w okolicach szkockiego Stirling.

18 czerwca 2019 - Anglia

Obraz
© © Joe Giddens / PA Images / FORUM

Studenci Uniwersytetu w Cambridge świętują zakończenie roku akademickiego.

20 czerwca 2019 - Anglia

Obraz
© © Jonathan Brady / PA Images / FORUM

Jessica Hunter z Windsorów wygrała zakład w obstawionej gonitwie serii Golden Cup. Nie ma to jak szczęśliwy traf. Co ciekawe - w wyścigi konne to tradycja w Wielkiej Brytanii od XVII wieku. Pierwszy udokumentowany wyścig sportowy odbył się w 1622 roku.

13 września 2019 - Anglia

Obraz
© © Ben Birchall / PA Images / FORUM

20-miesięczna żyrafa o imieniu TIco myje swoją szyję. Zwierzę dotarło do Wild Place Project w angielskim mieście Bristol po transferze z Kopenhagi. Wygląda po prostu przeuroczo.

5 października 2019 - Anglia

Obraz
© © Owen Humphreys / PA Images / FORUM

Na zdjęciu widać wędkarza na plaży Whiteley Bay, położonej w Nothumberland przy granicy angielsko-szkockiej. Przepiękne kolory i światło są zasługą wschodzącego słońca.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)