Najlepsze zdjęcia Marsa zrobione przez Perseverance w minionym roku

Najlepsze zdjęcia Marsa zrobione przez Perseverance w minionym roku

Najlepsze zdjęcia Marsa zrobione przez Perseverance w minionym roku
Źródło zdjęć: © © NASA
Marcin Watemborski
24.12.2021 10:49, aktualizacja: 24.12.2021 11:49

Jednym z najważniejszych wydarzeń 2021 roku dla miłośników podboju kosmosu i eksploracji nieznanego z pewnością jest lądowanie Perseverance na powierzchni Marsa. Łazik wraz dronem Ingenuity mają pokazać nam prawdę o Czerwonej Planecie. Oto najlepsze zdjęcia, które trafiły na Ziemię w minionym roku.

Misja Perseverance i Ingenuity jest bardzo istotna. Ich zadaniem jest poznanie Marsa, zebranie próbek i zbadanie niektórych z nich na miejscu. Oprócz tego łazik robi liczne zdjęcia, pokazując jak wygląda Czerwona Planeta naprawdę. Wraz z obrazami przesyłanymi przez Curiosity, te zdjęcia tworzą interesujący pogląd na oddaloną, obcą planetę.

Na twitterowym profilu misji Perseverance regularnie publikowane są zdjęcia. Wiele z nich wzbudza silne emocje, a miłośnicy eksploracji kosmosu odchodzą od zmysłów patrząc na nie. Nie sposób się temu dziwić, gdyż te obrazy są po prostu zachwycające. W związku z tym została wydana kompilacja najlepszych zdjęć, które zrobił łazik w 2021 roku.

Perseverancje oraz Ingenuity wylądowały na Marsie 18 lutego 2021 roku i od razu zostały przesłane pierwsze zdjęcia. Pokazywały one proces lądowania. Kilka dni później pojawiło się pierwszy kolorowy kadr Marsa oraz pierwsza panorama. Oczywiście nie zabrakło przeuroczego selfie, które w rzeczywistości jest szerokokątną panoramą, pokazującą to, co znajduje się dookoła łazika.

Więcej ciekawych zdjęć znajdziecie na Twitterze.

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)